FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Vişne sapının faydaları nelerdir? Vişne sapı çayı zayıflatır mı?

Bağışıklık sistemini güçlendiren, şifa kaynağı olan vişne meyvesinin sapının faydaları saymakla bitmiyor. Enfeksiyonlarla mücadele de vücuda bağışıklık kazandıran vişne sapı sağlıklı yaşam için bilinmeyen kaynaklardan. Vişne sapı ile formunuzu koruyup kan şekerinizi düzenleyebilirsiniz. Vişne sapı çayı ile metabolizmayı dengeleyip vücuttan toksin atabilirsiniz. İşte kilo vermenizi sağlayan vişne sapının faydaları…

Vişne sapının faydaları nelerdir? Vişne sapı çayı zayıflatır mı?

Vişne sapının insan bünyesinde sakinleştirici bir etkisi olduğu yapılan çalışmalar sonucunda kanıtlanmıştır.  Doğal bitkilerle tedavide etkili ve güvenli bir yöntem olarak yıllardır  tercih edilen vişne sapları vücuttaki zararlı toksik maddelerin doğal  yöntemlerle vücuttan  arınmasına yardımcı olur. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte vişne çayı yapmak, faydalarından yararlanmak isteyenler pratik bir yöntemle hazırlanan Vişne sapı çayını tercih ediyor. Zayıflatıcı etkisinin yanında böbrek temizlenmesine de iyi gelen vişne sapı bu  dertlerden  muzdarip olanlar tarafından sıkça tercih ediliyor. Kronik rahatsızlığı bulunanlar varsa vişne sapı çayı tüketmeden önce mutlaka uzman bir doktora danışmalı. İşte yaz ayının en çok tercih edilen meyvelerinden olan vişne sapının faydaları…

 

VİŞNE SAPININ FAYDALARI

Vişne sapı vücudumuzda bulunan iltihaplarla mücadele eden, antiseptik, sıkılaştırıcı ve sakinleştirici etkisi bulunan faydalı bir iltihap karşıtıdır. Sakinleştirici etkisi olan ve doğal tedavi yöntemlerinde aranan ilaç olan vişne sapı sinirleri güçlendirir. İşte vişne sapının vücudumuza olan faydaları;

KİLO VERMEYİ KOLAYLAŞTIRIR

 

Vişne Sapı metabolizmayı düzenlemede vücuda yardımcı olur. Bünyeden toksin atımını desteklediğinden yağ ve selülitin ortadan kaldırılmasına ve cildin elastikiyetinin yeniden kazandırılmasına katkıda bulunur. Beraberinde bağırsak sağlığının normalleşmesine yardımcı olur.

TOKSİK MADDELERİ DOĞAL YOLDAN VÜCUTTAN ATAR

Fitoterapide yüzyıllardır etkili ve güvenli bir yöntem olarak vişne sapları kullanılmaktadır. Bu diüretik etki saplarda bulunan doğal olarak bulunan bioflavanoidler ve potasyum tuzlarından gelmektedir. Vişne sapları idrarla ve genel olarak sindirim sürecinde vücut atıklarının ortadan kaldırılmasını teşvik ederken, su tutulmasını hafifletmeye, şişkinlik oluşumunu önlemeye ve bacaklardaki klasik ödem belirtilerini azaltmaya yardımcı olur.
Vişne sapları vücudun doğal detoksifikasyon sürecine katkıda bulunur.

ENFEKSİYONU VE BÖBREK TAŞINI TEMİZLER

Vişne sapları toz veya çay halinde böbrekler ve idrar yollarınının temizlenmesinde fayda sağlar. Güçlü diüretik ve iltihap karşıtı özellikleri sayesinde vişne sapları idrar yolu ve böbreklerde oluşan taşları temizlemeye yardım eder. İnterstisyel sistit ve glomerüler hastalıkların oluşturduğu etki ve semptomları hafifletir. 

KAN ŞEKERİNİ DÜZENLER

Vişne sapı iştahı kontrol etme ve kan şekeri seviyelerini stabilize etme görevi görür.Vişne sapındaki polifenolik flavonoid bileşikleri ve antosiyaninler insülin üretiminin artmasına yardımcı olur.

VİŞNE SAPI ÇAYI NASIL YAPILMALI?

Yaz aylarının gelmesiyle vişne sapının sakinleştirici, düzenleyici ve kilo vermeyi kolaylaştıran etkisinden faydalanmak isteyenler için Vişne Sapı Çayı nasıl yapılır? Sorusunun yanıtını araştırdık. İşte en sağlıklı ve doğal yönden yapılan vişne sapı çayı;

Çay için taze veya kuru vişne sapı kullanılabilir. 

1 litre kaynar suyun içine 5 yemek kaşığı sap ekleyin. Vişne saplarını 5 dakika boyunca kaynatın. Kaynama işlemi bittikten sonra üzerini örtün ve hazırladığınız vişne çayı sapını 15 dakika dinlendirin. Çayınızı süzdükten sonra isterseniz tatlandırıcı ekleyebilirsiniz. 

Yapılan vişne sapı çayı ağzı kapalı olduğu süre boyunca 3 güne kadar buzdolabında saklanabilir. Vişne sapı çayını günde 1 fincan tüketmeniz sağlığınız açısından önemlidir. Yemeklerden yarım saat önce veya yemek yedikten 2 saat sonra tüketilmesi önerilir.

 

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.