Samsung, MediaTek İşlemci Kullanabilir

Samsung, giriş ve orta alt segment telefonlarında, Snapdragon ya da kendi Exynos çipsetleri yerine, daha uygun maliyetli MediaTek işlemcilerine yönelebilir.

Samsung, MediaTek İşlemci Kullanabilir

Samsung’un bugüne kadar giriş seviyesi akıllı telefonları için kullandığı Spreadtrum gibi pek de bilinmeyen tedarikçilerinin sağladığı veya düşük modelli Exynos çipsetlerinin yerini MediaTek doldurabilir.

Hali hazırda MediaTek’in önemli bir müşterisi olan Samsung’un bu anlamda üreticiye önemli bir katkı sağlayacağını tahmin etmek hiç de zor değil.

Black Onyx Galaxy Note 7 Çıktı!

Samsung’un halihazırda önceden tanıttığı ama batarya sorunları yüzünden çıkışı probleme dönüşen…

MediaTek iddiası nereden çıktı?

Phone Arena’nın haberine göre, MediaTek Başkanı Tsai Ming Kai’nin Samsung’un Galaxy Note 7’lerinde ortaya çıkan sorunlar hakkında konuşmaması ve cihaz hakkındaki soruları reddetmesi MediaTek ile Samsung’un arasında önemli bir sözleşme imzalanmış olmasının başlıca sebebi olarak gösteriliyor.

İddialar doğruysa…

Konuyla ilgili söylentiler Samsung’un düşük seviye çiplerin üretiminin yüzde 10’unun MediaTek’e verdiği yönünde. Tabii ki şirketin gidişattan memnun kalırsa bu yüzdeyi daha da arttıracağını varsayabiliriz.

Öte yandan Samsung’un MediaTek’in son dönemde dikkatleri üzerine toplayan Helio X20 ve X25 gibi üst seviye Helio çipsetleri ile ilgileneceği düşünülmüyor. Malum Güney Koreli teknoloji devi kendi ürettiği üst seviye çipseti Exynos ile oldukça mutlu.

::Samsung giriş seviyesi akıllı telefonlarının çipseti için MediaTek ile doğru bir tercih yaptı mı?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/samsung-mediatek-islemci-kullanabilir-75509

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ