Önlisans KPSS kaç net kaç puan yapar? KPSS puan hesaplama robotu

16 Ekim pazar günü yapılan 2016 Önlisans KPSS sınavı için adaylar sınav sonucunu heyecanla bekliyor. Binlerce memur adaylarının aklına takılan en önemli soru ise memurluk sınavındaki sorular kaç net kaç puan yapar? İşte 2016 KPSS puan hesaplama yöntemi

Önlisans KPSS kaç net kaç puan yapar? KPSS puan hesaplama robotu

ÖSYM Önlisans KPSS puan hesaplama nasıl yapılır? 2016 yılındaki KPSS’de kaç net kaç puan yapar? Bu sene memur alımlarının çok olması sebebiyle binlerce kişi günler öncesinden bu sınava hazırlandı. İşte 2016 KPSS puan hesaplama motoru ve 2016 KPSS puan hesaplama ile ilgili merak edilen tüm ayrıntılar haber7.com’da

KPSS PUAN NASIL HESAPLANIR?

16 Ekim Pazar günü düzenlenen 2016 KPSS Önlisans sınavı öncesinde memur adayları şimdiden “Kaç net kaç puan getirir?” ve “KPSS güncel puan hesaplama robotu” sistemlerini kullanmaya başladılar.

2016 KPSS sınavı kaç net kaç puan yapar?

ORTA ÖĞRETİM – LİSE P94

48 NET 70 PUAN
58 NET 80 PUAN
73 NET 85 PUAN
85 NET 90 PUAN

KPSS ÖN LİSANS P93

35 NET 70 PUAN
58 NET 80 PUAN
70 NET 85 PUAN
82 NET 90 PUAN

Sınavda yanınızda olması gerekenler nelerdir?

Kurum sınav zamanında yanınızda bulunması gerekenleri açıkladı. Nüfus cüzdanı, süresi geçmeyen pasaport, aday asker ise, askeri kimlik belgesi yanında bulundurması gerekmektedir. Aday kimlik belgesinin fotokopisi ile gelirse, sınava alınmayacak, sınavı kabul edilmeyecektir.

DİN HİZMETLERİ ALAN BİLGİSİ TESTİ (DHBT) 4 ARALIK TARİHİNDE

Kamu Personel Seçme Sınavı 2016-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT), 4 Aralık 2016 tarihinde uygulanacaktır. Ön lisans düzeyinde DHBT’ye katılacak adayların KPSS Ön Lisans Sınavına, ortaöğretim düzeyinde DHBT’ye katılacak adayların ise KPSS Ortaöğretim Sınavına başvuru yapmaları ve ilgili sınavın GENEL YETENEK-GENEL KÜLTÜR oturumuna katılmaları zorunludur.

Sınav merkezi tercihleri alanlarına adayın adresinde yer alan merkez veya bu merkezlere yakın olarak Merkezimiz tarafından belirlenen sınav merkezlerinden biri yazılacaktır. Bu alanlara sadece sistem tarafından izin verilen sınav merkezlerinden biri yazılabilir.

KKTC/Lefkoşa sınav merkezinde uyruk bilgisinden (en az) biri KKTC olan adaylar, sınava girebileceklerdir.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ