Firmandex

Erdoğan: ‘İzin vermeyeceğiz’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Onların tek derdi Kuzey Suriye’de yeni bir devlet kurmak. Biz buna müsaade etmeyeceğiz. Bu böyle bilinmeli” diye konuştu. ÖSO’nUn terör örgütü olduğu yönündeki yorumlara tepki gösteren Erdoğan “ÖSO Suriye’deki ılımlı muhaliflerin ta kendisidir. Tam bir direniş hareketidir” dedi.

Erdoğan: ‘İzin vermeyeceğiz’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Onların tek derdi Kuzey Suriye’de yeni bir devlet kurmak. Biz buna müsaade etmeyeceğiz. Bu böyle bilinmeli” diye konuştu. ÖSO’nUn terör örgütü olduğu yönündeki yorumlara tepki gösteren Erdoğan “ÖSO Suriye’deki ılımlı muhaliflerin ta kendisidir. Tam bir direniş hareketidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Genel Kurulu toplantısında konuştu. Erdoğan, Fırat Kalkanı operasyonuna değinerek, “Geçenlerde parlamentoda birisi çıkmış diyor ki, ‘bize ne dünyadan’ diyor. Lafa bak ya. Gaziantep’te 56 vatandaşımız öldürülüyor. Kilis’te aynı şekilde ben hastaneleri dolaşıyorum. O güne kadar sabretmişiz. O gün artık dedik ‘artık duramayız’. Biz şimdi gireceğiz. O gün dedik ki adımı atalım ve ilk adımı attık. Cerablus’tan başladık. Ondan sonra güneye doğru gideceğiz dedik. Akıl vermeye başladılar benim için buralar tehdit bölgeleri. Terörden arındırılmış güvenli bölge diye bir tezimiz var. Başından beri bunu söylüyoruz bu olmazsa Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa her zaman tehditte. Dertleri ney? Kuzey Suriye’de yeni bir devlet kurmak. Biz böyle bir devletin kurulmasına müsaade etmeyeceğiz. Bu böyle bilinmeli. Şüphesiz şehitlerimiz, canımızı yakıyor. Ama şunu da bileceğiz ki, bir toprağın vatan olması için şehide, gaziye ihtiyacı var. Buralara böyle geldik” dedi. 

FETOŞLAR DURUMU NET ANLADI

Erdoğan, Maltepe’de düzenlenen SGK Maltepe Şehit Erol Olçok Kampüsü’nün açılış töreninde de önemli açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz’un çok önemli dersler verdiğini söyleyen Erdoğan “Her şeyden önce tarihimizin en büyük ayıplarından biri olan darbelerin artık öyle eskisi gibi kolayca yapılamayacağını, milletin hesaba katılması gerektiğini 15 Temmuz herkese göstermiştir. 3-5 bomba atınca, üzerine tankları sürünce, üzerinden uçaklar uçurunca bu milletin kaçacağını sanan o Fetoşlar durumun öyle olmadığını net bir şeklide anladılar. Şimdi ikide bir bakıyorsun tarih açıklıyorlar. Filanca tarihte yine darbe olacak. Geçiyor o tarih bir şey yok. Adam Pensilvanya’dan kalkıp buraya gelemiyor ki. Bunlar ihanet çetesi. Türkiye direndikçe saldırıların şiddeti de arttı, ahlak seviyeleri düştü” ifadelerini kullandı. “ÖSO’nun terör örgütü ile alakası yoktur, tam bir direniş hareketidir” diyen Erdoğan “Birileri çıkıyor utanmadan ÖSO terör örgütüdür diyor. Bunları anlamak mümkün değil. ÖSO Suriye içindeki ılımlı muhaliflerin ta kendisidir. Terör örgütü ile alakası yoktur, tam bir direniş hareketidir ve topraklarını kurtarmanın mücadelesini vermektedir. Eğit donat kapsamında onları biz eğittik. Şimdi El-Bab’dayız. İnşallah orada da işimiz bitti bitiyor. Oraya asıl sahipleri gelip yerleşecek. Yarın Münbiç, Rakka. Nerede zulüm varsa, zulmün olduğu yerde biz varız” diye konuştu.

PARLAMENTO İDAMI GÜNDEMİNE ALMALIDIR

Maltepe’de konuşması sırasında “İdam isteriz” sloganları üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu konudaki benim kanaatimi biliyorsunuz. Milletin talebi, parlamentonun yerine getirmesi gereken bir adımdır. Millet talep etti. Ne diyor; ‘idam’. Parlamento bunu gündemine almalıdır. Devlet katili af yetkisine sahip değildir bana göre. Dünyanın 3’te 2’sinde hâlâ idam var. Neymiş AB’de idam yok. AB’de olan veya bizde olmayan hepsini eşitlemek diye bir anlayış olabilir mi? Nitekim de olmuyor” ifadelerini kullandı.

OLÇOK ÇOK ÜRETKEN BİR ARKADAŞIMIZDI

15 Temmuz’da her bir şehidin kalbinde ayrı bir yeri olduğunu söyleyen Erdoğan, “Erol Olçok ve oğlunun şehadetleri yakından tanıdığım insanlar olması hasebiyle beni ve ailemi ayrıca etkilemiş ve üzmüştür. Erol Olçok çok uzun yıllar birlikte çalıştığım, belediye başkanlığımdan itibaren ülkemizin kendi alanında en üretken kişilerinden biri olduğuna inandığım ve yerinde duramayan bir arkadaşımızdı. Vefatı da hayatı gibi sıradışı oldu. Darbe gecesi tankların önüne ilk çıkan grupta yer alan, çevresindekilerin anlattıklarına göre darbecilerin yakasına yapışıp hesap soran bu arkadaşımız, maalesef açılan ateşte ilk şehit olanlar arasında yer almıştır. Ama kalleşçe. O ateşi bile kalleşçe yaptılar” diye konuştu. 

 

 

KAYNAK : turkiyegazetesi.com.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ