FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

ABD ve Avrupa’da çalışanlar, robotların işlerini ellerinden alacağını düşünüyor

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden Oracle’a bağlı insan kaynakları yönetimi şirketi Oracle HCM’nin ABD ve Avrupa’da yaptığı araştırmaya göre, gelişmiş ülkelerde çalışanların yüzde 78’i robotların ve yapay zekanın gelecek üç yılda çalıştıkları iş kolunu etkileyeceğini, önemli bölümü ise robotların yükselişiyle işlerini kaybedeceklerini düşünüyor

ABD ve Avrupa’da çalışanlar, robotların işlerini ellerinden alacağını düşünüyor

İş dünyasında yapay zekanın yükselişiyle beraber, son yıllarda teknolojinin dönüştürmediği neredeyse hiçbir iş alanı kalmadı.

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden Oracle’a bağlı insan kaynakları yönetimi şirketi Oracle HCM’nin ABD ve Avrupa’da yaptığı araştırmaya göre, gelişmiş ülkelerde çalışanların yüzde 78’i robotların ve yapay zekanın gelecek üç yılda çalıştıkları iş kolunu etkileyeceğini, önemli bölümü ise robotların yükselişiyle işlerini kaybedeceklerini düşünüyor.

haberturk.com’un derlediği habere göre, araştırmanın başlıca sonuçları şöyle:

– Avrupa’da robotların gelecek üç yılda iş dünyasına hakim olacağını düşünenlerin en fazla olduğu yer, yüzde 70’le Fransa. Bu oranın en düşük olduğu yer ise yüzde 54 ile Almanya.

KAYNAK : Habertürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.