Berlitz İstanbul’da hizmet vermeye başladı

70’den fazla ülkede faaliyet gösteren ve 50’den fazla farklı dilde eğitim veren dil okulu Berlitz İstanbul’da hizmet vermeye başladı.

Berlitz İstanbul’da hizmet vermeye başladı

Dünyanın dört bir yanından 35 milyonun üzerinde mezuna sahip “Berlitz Metodu”nun mucidi Berlitz, yeni dil merkezini İstanbul Şişli’de açtı. Dünya çapında 12 bin çalışanı, 70 ülkede 550’den fazla merkezi bulunan Berlitz, yüzde 72’lik pazar payı ile İngilizce’nin başı çektiği 50’den fazla farklı dilde eğitim veriyor.

“İSTANBUL’DA ÖNÜMÜZDEKİ 20 AY İÇİNDE 4 MERKEZ DAHA AÇMAYI DÜŞÜNÜYORUZ”

Açılışta konuşan Berlitz Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Avrupa Franchise Müdürü Denise Jaspers, ”İstanbul’a geri geldiğimiz için çok mutluyum. İstanbul’da önümüzdeki 20 ay içinde 4 merkez daha açmayı hedefliyoruz. İzmir’de de bir merkez düşünüyoruz. Bunların dışında Türkiye’nin diğer şehirlerinde de yeni merkezler açmayı istiyoruz. Berlitz’de her dili öğrenebilirsiniz. Talep olması durumunda öğrencilerimize her dili öğrenme imkanı sunuyoruz. Şuan eğitimini verdiğimiz 7 dil var.  Berlitz’e gelenlerin yüzde 72’si İngilizce öğrenmek için aramıza katılıyor. Berlitz’de eğitim metodumuz, ana dilinizi anne ve babanızdan öğrendiniz gibi yabancı dili konuşarak, duyarak ve görerek öğrenme şeklinde. Konuşma ağırlıklı eğitimler veriyoruz ki bir an önce öğrenmek istediğiniz dili konuşmaya başlayın. Gramer ise arkasından destek olarak geliyor. Çocuklara ve gençlere yönelik programlarımız da var. Çocuk programlarımız, 4 yaşından 7 yaşına kadar olan ve çok rağbet gören bir eğitim sistemi. Ayrıca kurumsal çalışanlara da eğitim veriyoruz” dedi.   

1878’de Maximillian D. Berlitz tarafından bulunan Berlitz Metodu, dil eğitimini kökten değiştirdi. Anadilinde eğitim veren öğretmenler ile sunulan üç boyutlu bir deneyim ve de sözel iletişime odaklanan metot, öğrenim sürecinin kısalmasını ve etkili bir iletişim temelinin oluşmasını sağlıyor.

Günümüzde eğitim, yaşam tarzı, sağlık gibi alanların yanı sıra dil ve küresel liderlik eğitimi alanlarında çalışmaları bulunan Japon şirketi Benesse Holding Inc.’in sahibi olduğu Berlitz, çok platformlu hizmet çözümleri sunan ilk eğitim şirketi olma özelliği de taşıyor Yoğun özel derslerden, özel gruplara ve şirket derslerine kadar çeşitli şekillerde eğitim sunan Berlitz, canlı dil eğitiminin yanı sıra; e-eğitim, online ürünler, kültürlerarası eğitim, liderlik eğitimi ve seminer hizmetleri de sunuyor. Berlitz 90’ların sonlarında hayata geçirilen çocuk dil eğitimi programı Berlitz Kids hizmeti de sunuyor.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ