Zaharova: Obama dünyanın nefretini kazandı

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Barack Obama’nın 8 yıl boyunca başkanlık koltuğunda yürüttüğü dış politikanın tüm dünyanın nefretini topladığını söyledi.

Zaharova: Obama dünyanın nefretini kazandı

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Barack Obama’nın 8 yıl boyunca başkanlık koltuğunda yürüttüğü dış politikanın tüm dünyanın nefretini topladığını bildirdi.

Zaharova Rossiya 1 TV kanalında yaptığı açıklamada, Obama ve onun takımı uluslararası arenada herkes için kötü oldu. Kendi seçkinliklerini öne sürerek 8 yıllık yönetimle tüm dünyanın nefretini topladılar. Bazı ülkeler önünde üstlendikleri yükümlülükleri yerine getirmediler ifadelerini kullandı.

Zaharova, ahlaki açıdan bakmak gerekirse Obama’nın takımının güçlünün kötülük yapmak için sınırsız haklara sahip olduğunu göstererek suç işlediğini belirtti. Zaharova, Bunlar ABDnin mevcut yönetiminin tarihine yazılacak dedi.

Kırmızı hattan savaş tehdidi

ABD merkezli NBC kanalı, ismini saklı tuttuğu ABD’li yetkililere dayandırdığı haberinde, Obama’nın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile gerginlik yaşadığı iddialarına yer verdi. Obama’nın Çin’deki G-20 Zirvesi sırasında zaten gergin olan ortamı daha da gerginleştirmemek için, danışmanlarından gelen “savaşla tehdit et” telkinlerini göz ardı ettiği söyleniyor. Ancak “hacklenmeler” devam edince, Obama, SSCB zamanında Moskova ile Washington arasında kurulan “kırmızı hattı” ilk kez kullanarak 31 Ekim’de Putin’e “silahlı çatışma” tehdidini dile getiriyor. Obama, Putin’le telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini daha önce açıklamış ama içeriğini paylaşamayacağını belirtmişti.

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ