Firmandex

Yol güvenliği için sıcak asfalt dönemi

Ulaştırma Bakanı Arslan, hem kazaların önlenmesi hem de terör örgütünün mayınlarla zarar verdiği yolların yenilenmesi amacıyla sıcak karışım beton asfalt yol döşeneceğini söyledi.

Yol güvenliği için sıcak asfalt dönemi

Star’da yer alan habere göre; TÜRKİYE genelinde yolların kalitesini artıracak yatırımlar hız kazanıyor. Hem kazaların önlenmesi hem de terör örgütünün mayınlarla zarar verdiği yollara kalitesi düşük asfalt yol yerine, BSK adı verilen (sıcak karışım beton asfalt) döşenecek.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yıl sonuna kadar yollara 1.964 kilometrelik BSK asfalt yapmayı hedefliyor. 2017 yılı hedefi ise 1.970 km olarak belirlendi. Yine bu yıl sonuna kadar Bakanlık tarafından 11 bin 95 km asfalt sathi kaplama yapım-onarım çalışması yapılması planlanıyor. 2017 yılına ilişkin asfalt sathi kaplama yapım-onarım çalışmalarının hedefi ise 12 bin 250 kilometre. Otoban ve büyükşehirlerdeki asfaltın aynı olan BSK hem daha dayanıklı hem de çabuk yıpranmadığı için üzerine yama yapılmasına gerek kalmıyor. Yolun kazılması halinde ise yama rahatlıkla anlaşılabiliyor. 

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ