FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Yeni trend: Kaş ekimi

Kaş Nakli, uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Bunun nedeni, kaş bölgesindeki kılların açı ve yönleri, saçlı deriden çok daha farklı olmasıdır.

Yeni trend: Kaş ekimi

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gülay Boztosun kaş ekimin nasıl olduğunu anlattı;

FUE yöntemiyle alınan greftler özenli bir çalışma ile kaş bölgesine yerleştirilmelidir. Çünkü baş bölgesinde deriden ortalama kırkbeş derecelik bir açıyla çıkan saçlar, kaş bölgesinde neredeyse deriyle aynı seviyede denilebilecek paralellikte bulunurlar. Kaş bölgesinde kıllar; yukarı kaş bölgesinde aşağıya doğru, alt bölgede ise yukarıya doğru uzayacak şekildedir. Birleştikleri yerde ise tek bir çizgiye dönüşürler. Alınan greftler, işlem sonrasında bölgede bir iz kalmaması için deride çok küçük kanallara inceltilmiş foliküler üniteler olarak yerleştirilir. Tüm bu nedenlerden dolayı, yeni kaşların deneyimli bir hekim tarafından şekillendirilmesi büyük önem taşır.

Kaş Nakli işleminde oluşabilecek herhangi bir komplikasyon ortaya çıkmaz. Ancak, unutulmaması gereken, yeni kaşların saçlardan çok daha hızlı uzadığıdır. Bu nedenle, kaş ekimi sonrasında yeni kaşlar, özellikle ilk bir yıl içinde kendi kaşlarınıza oranla daha hızlı uzarlar. Sonra bir yıl geçtiğinde ise yeni kaşlar, bulundukları bölgedeki uzama hızına ayak uydurmaya başlarlar..

Kirpik Nakli Kirpik nakli daha da farklıdır, kirpik nakli için saç ve diğer bölgelerden FUT yöntemiyle alınan grefter dikkatli ekildiği için alınan alanda ve ekilen alanda iz oluşmaz. Şöyle ki; greftler kirpik ekimi yapılacağı sırada tek tek alındığı yöne ters olarak kirpik bölgesine ekilir. Ekim sonrası minik kabuklar dışında kötü görüntü olmaz. Ekim sıklığı kişiye göre değişir ama sürme çekilmiş görüntüsü elde etmek için ikinci bir seans önermekteyiz. Yapılan işlem ömür boyu kalıcıdır. Alınan greftler alındığı alanda bulunan büyüme hızı ve kıl kalitesine göre çıkarlar. Bir süre sonra kirpikler bulunduğu alana uyum sağlayarak uzarlar. Her iki uygulamadan sonra günlük hayata dönüş 1 kaç saat yada aynı gün içinde olabilir.

 

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.