Firmandex

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü şimdilik onlar kullanıyor

Asya ile Avrupa’yı 3. kez birleştirecek, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün açılışı için geri sayım başladı. 36 ayda bitmesi planlanan ancak 27 ayda gibi bir sürede tamamlanan boğazın 3. köprüsü, 26 Ağustos’ta düzenlenecek törenle hizmete girecek.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü şimdilik onlar kullanıyor

Enver ALAS/İSTANBUL, (DHA)

Açılışa 5 gün kala, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve köprü ile bağlantılı Kuzey Marmara Otoyolu güzergahında son rötuşlar yapılıyor. Peyzaj ve temizlik çalışmaları dışında herhangi bir eksiği kalmayan 3. köprü ve otoyolu projesi 27 ayda açılışa hazır hale getirildi.

Peyzaj ve temizlik çalışmaları da önümüzdeki Salı gününe kadar tamamlanacak.

KÖPRÜYÜ ŞİMDİLİK ONLAR KULLANIYOR

İki kıtayı 3. kez birbirine bağlayan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, şimdilik sadece yüklenici firmaya ait araçlar, iş makinaları ve hafriyat kamyonları tarafından kullanılıyor.

İLKLERİN KÖPRÜSÜ OLACAK

İlklerin köprüsü olacak Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 59 metrelik genişliğiyle dünyanın en geniş, 1408 metrelik ana açıklığıyla da üzerinde raylı sistem olan dünyanın en uzun asma köprüsü ünvanını taşıyacak. Ayrıca köprünün bir başka ilki ise 322 metreyi aşan yüksekliği ile dünyanın en yüksek kuleye sahip asma köprüsü olacak.
 

 

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1135627

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ