Firmandex

Xbox One S 2 TB Stokları Eridi!

Birkaç ay önce resmi olarak duyurulan Xbox One S, stok sıkıntısı çekebilir. Cihazın özel versiyonu şimdiden tükendi. Detaylar haberimizde…

Xbox One S 2 TB Stokları Eridi!

Haziran ayında gerçekleşen E3 etkinliğinde sahne olan Microsoft, bu esnada Xbox One S platformunu da duyurmuştu. Normal Xbox One’dan %40 daha küçük olacağı söylenen cihazın şimdilerde satışa sunulduğunu söylemek mümkün. Belli başlı bölgelerde rafları süslemeye başlayan konsol, bununla beraber stok sorunu yaşayabilir. Zira Microsoft’un hazırladığı 2 TB depolama alanına sahip paketin şimdiden tükendiği bilgisi geldi. Konuyla ilgili GameSpot sitesine konuşan firma sözcüsü, hali hazırda zaten 2 TB’lık sürümün özel olduğunu ve haliyle sınırlı sayıda üretildiğini belirtti. Ancak yine de birkaç gün içerisinde stokların erimesi cihazın hızlı bir şekilde satıldığına işaret olarak kabul görülüyor.

Dünya Genelinde Stoklar Eridi

Konuyu gündeme taşıyan sitelerden Eurogamer, 2 TB depolama alanına sahip One S’in sadece ABD bölgesinde değil Dünya genelinde tükendiğini söylüyor. Eğer böyle giderse One S’in eski versiyona oranla çok daha fazla satacağını söylemek mümkün.

Tekli Üretime Geçebilir mi?

Bahsi geçen stok sorunlarının medyaya yansımasından sonra akıllara 2 TB depolama alanına sahip Xbox One S’in seri üretime geçebilecek oluşu geldi. Eğer Microsoft, kullanıcıların bu özel pakete olan ilgilerini göz ardı etmez ise karşımıza yüksek depolama alanına sahip konsol ile çıkabilir. Tabi Gears of War 4 ile birlikte bu tarz bir paketin gelecek olmasına da şimdiden kesin gözüyle bakılıyor.

Haberin videosunu izlemek görseller için tıklayın.

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/xbox-one-s-2-tb-stoklari-eridi–teknoloji-2293098/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ