Wilma’dan Almanlara fırça! Kimse Erdoğan’dan…

Alman televizyon kanalı ARD’de yayınlanan tartışma programına katılan oyuncu Wilma Elles, Türkiye’yi savundu.

Wilma’dan Almanlara fırça! Kimse Erdoğan’dan…

Ünlü oyuncu Wilma Elles, Alman televizyon kanalı ARD’de yayınlanan ‘Hart aber Fair’ (Sert ama Adil) adlı tartışma programına katıldı ve Türkiye’yi savundu. 

Program boyunca Türkiye’yi savundu

Alman televizyon kanalı ARD’de ‘Hart aber Fair’  adlı tartışma programında, “Almanya ne kadar Erdoğan’ı kaldırabilir” konulu bir oturum düzenlendi. Program Türk dizilerinin sevilen oyuncusu Wilma Elles de katıldı.

“Kimse Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan daha çok çalışmıyor” 

Elles program boyunca sözleriyle Türkiye’yi savundu.”Kimse Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan daha çok çalışmıyor” diyen ünlü oyuncu tutuklamaların ikinci bir darbe girişimini engellemek için çok önemli olduğunu söyledi.

Türkiye’ye ihtiyacımız var

Elles, Alman medyasının yanlış ve tek taraflı bir Türkiye imajı verdiğini de söyledi: “Almanya ve Türkiye yıllardır dost. Ve kültürleri birbirlerine uyum sağlamış durumda. Türkiye Avrupa’nın önemli bir parçası. Sonuçta Türkiye Asya ve Avrupa arasında bir köprü durumunda ve bu yüzden güçlü bir Türkiye’ye ihtiyacımız var. Ve Almanya bu zor günlerde Türkiye’nin yanında yer almalı.”

Türkiye bana ikinci pasaportumu verince…

Türk vatandaşlığı da alarak çifte vatandaş olan Alman kökenli oyuncu Wilma Elles, çifte vatandaşlık krizini şöyle savundu: “Çifte vatandaşlık konusunda niye bu kadar olumsuzsunuz? Türkiye bana ikinci pasaportumu verince, kendimi entegre olmuş hissettim, mobilya aldım ve evime yerleştim.”

Köln’deki demokrasi yürüyüşüne dair de yorumlar yapan Elles, “Bu sadece Erdoğan için değil, demokrasi için de yapılan bir gösteriydi” diyerek yürüyüşte yaşanan olumsuzlukları eleştirdi.

Kaynak: HABERTÜRK

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1134359

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ