FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

WhatsApp’a iki yeni özellik geldi

WhatsApp’a iki yeni özellik geldi

WhatsApp yeni iki güncelleme ile karşımızda. WhatsApp bu güncellemer ile kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. WhatsApp’ın zaten aramalar için bir ara yüzü mevcuttu. Grafiksel olarak tam bir devrim niteliğinde olmasa da ekranda yeni değişiklikler mevcut. Ancak, özellikle yeni katılımcılar eklemek veya kaçırdığımız bir grup çağrısına katılmak istediğimizde harika bir özellik artık bizi bekliyor.

WhatsApp’ın beklenen özelliği masaüstü versiyonda

WhatsApp fotoğraf gönderimi için yeni özellik

ARAMA EKRANINA YENİ ÖZELLİKLER

İlk olarak WhatsApp kullanıcılarını aradığınızda (Facetime’da gördüğünüz arayüze çok benzeyen), aradığınız seçeneği hızlı bir şekilde bulmanızı sağlayan yeni bir kullanıcı ara yüzü mevcut ve bir de zil düğmesi mevcut.

WhatsApp Beta’daki aramalar için FaceTime’da açıkça yüklü olan yeni bir arayüze kavuştu. Yeni arayüz ile düğmeler daha fazla vurgulanıyor. Ayrıca, kullanıcıların aktif olup olmadıklarını görmek daha kolaylaşıyor. Şu anki uygulamada çok net ve çok iyi anlaşılamıyordu. Özellikle akıllı telefon ekranları çok parlak olmadığı zaman WhatsApp ekranı sönük kalıyordu.

Yeni güncelleme ile arama düğmesi alta taşındı artık ses, mikrofon ve video düğmelerinin yanında görünüyor. Ayrıca ekranı alttan yukarı kaydırdığınızda ise katılımcı ekle düğmesi beliriyor.

GRUP ARAMALARINA SONRADAN KATILABİLİRSİNİZ

Bir grup görüşmesini kaçırdığımız zaman, yöneticiden bizi geri davet etmesini istemek zorunda kalıyorduk.

En son beta sürümündeki bu yeni özellik, grup çağrıları başladıktan sonra görüşmeye katılma imkanınızı sağlıyor. Örneğin, birisi sizi bir grup aramasına davet ettiyse ve yakalayamadıysanız, görüşmeye sonradan katılmak mümkün. Bunu yapmak için, görüşmeye katıl yazan bir düğmeye tıklamanız yeterli olacak.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.