Üniversite yurdunda FETÖ’nün gizli odaları çıktı

Üniversite yurdunda FETÖ’nün gizli odaları çıktı

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Ali Gür, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından kapatılan Zirve Üniversitesi‘nin öğrenci yurdunda FETÖ üyelerinin gizli toplantı yaptıkları odaları basın mensuplarına gösterdi.

FETÖ‘nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından örgütle bağlantısı tespit edilen ve kapatılan Zirve Üniversitesi’nin bulunduğu kampüs Gaziantep Üniversitesi’ne bağlanarak 15 Temmuz Yerleşkesi ismi verildi.

Kampüsün içinde yer alan ve alana hakim bir noktaya yapılan 12 katlı öğrenci yurdu daha önce polis ekipleri tarafından arandı, bazı evraklara el konuldu. Binanın tamamen temizlenmesinin ardından Rektör Gür, binada bulunan gizli odaları basın mensuplarına göstererek bilgi verdi.

Yurdun son katı FETÖ mensuplarının adeta kozmik odası durumunda. Katta büyük misafirhane bulunuyor ve buraya sadece arka kısımda bulunan özel bir asansör ile çıkılıyor. Buna bağlantılı olarak farklı 5 toplantı odası yer alıyor. Son derece modern dizayn edilen toplantı odasında bulunan bir camın arkası görülmüyor. Ama camın arkasından toplantının yapıldığı oda çok net görünüyor. Adeta oteli andıran misafirhane, lüks eşyalarla donatılmış.

İncelemenin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Gür, yurdun tamamen temizlendiğini ve yeni dönem gelecek olan öğrencilere tahsis edildiğini söyledi.

Gür, FETÖ üyelerinin yıllarca milletten himmet adı altında aldıkları parayla kendi çıkarları için harcadıkları ve yurt adı altında gizli odalar yaptıklarını ifade etti.

Milletin dik duruşunun, darbeyi ve hain FETÖ’nün planlarını bozduğunu anlatan Gür, şunları dile getirdi:

“Buraya ilk olarak yurt diye baktık. Sonra bir baktık yurtla alakası olmayan öğrencilerle alakası olmayan özel bazı bölmeler, özel asansörler var. Özellikle yukarıda çok büyük bir salon var. Bunların biliyorsunuz konseptlerinde özel toplantıların yapıldığı yerler var. Burasıda onlardan biri. Genelde bütün yurtlarında bu konsept hep var. Orada dikkatimizi çeken bir camlı bölme var. Buranın önünde çok lüks bir toplantı salonu var ve arka tarafta da sizin gördüğünüz ama içeridekilerin dışarıyı göremediği çok özel dizayn edilmiş konseptte sorgu odası gibi bir yer gözüküyor. Yani bunlar normal bir yurtta niye olur. Ama biz şunu biliyoruz. Adana, Mersin, Hatay Kahramanmaraş, Diyarbakır, Malatya, Şanlıurfa, Kilis ve bunun gibi 12 ilin ana kumanda merkezi zaten Gaziantep’ti ve bunların toplantıları da bu üniversitede yapılıyordu. Biz de ileride ’15 Temmuz hep hatırlansın’ diye buranın adını 15 Temmuz yerleşkesi yaptık.”

AA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ