Ülkemizi bölemeyeceksiniz

Türkiye’yi derinden sarsan Gaziantep’teki terörist saldırı sonrası iş dünyasından Türkiye’nin teröre boyun eğmeyeceği mesajı geldi. TOBB, MÜSİAD, DEİK, ülkemizin terör saldırılarına karşı birlik içinde mücadele etmesi çağrısında bulunuldu.

Ülkemizi bölemeyeceksiniz

TERÖRE KARŞI GÜÇLÜ DURUŞUMUZU SÜRDÜRECEĞİZ

Türkiye’yi yasa boğan 50 vatandaşımızın hayatını kaybettiği Gaziantep’teki terör saldırısı sonrası iş dünyasından güçlü mesajlar geldi. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Ömer Cihad Vardan terör örgütlerinin karşısında çok daha güçlü, çok daha kararlı ve birbirine bağlı bir Türkiye’nin var olduğu unutulmaması gerektiğini vurgulayarak “15 Temmuz darbe girişimi ile emellerine ulaşamayan terör örgütleri, ahlaki ve insani hiçbir sınır tanımayan hain saldırılar ile birlik ve beraberliğimizi hedef almaya, ülkemizin sabrını zorlamaya devam ediyor. Bizler Türk iş dünyası olarak, bu saldırıları gerçekleştiren terör örgütleri ve bağlantılarına karşı güçlü duruşumuzu sürdürmeye devam edeceğiz. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında bu terör örgütlerinin karşısında çok daha güçlü, çok daha kararlı ve birbirine bağlı bir Türkiye’nin var olduğu unutulmamalı” dedi. Vardan, hainlerin ülkemizdeki birlik ve beraberliği bozamayacaklarını ve amaçlarına şiddetle, terörle ve masum vatandaşların hayatlarına kastederek ulaşamayacaklarını bilmeleri gerektiğini belirtti.

GÜN,BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜDÜR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Gaziantep’teki terör saldırısına ilişkin, “Masum yüreklerin en mutlu günlerinde, sivil halkın içerisinde patlatılan bombanın hedefi, insanlığın şeref ve onurunun bitirilmesidir.” ifadesini kullandı. Hisarcıklıoğlu, Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde bir kına gecesindeki sivil insanları hedef alan terör saldırısını şiddetle kınadığını söyledi. Terörün, Türkiye’nin birlik ve beraberliğini hedef aldığını belirten Hisarcıklıoğlu “Gün, teröre karşı birlik ve beraber olma günüdür. Bu vicdan ve insanlık dışı olay, terörün vahşette sınır tanımadığını göstermiştir. Söz konusu işlere imza atan  hainler iyi bilmeliler ki bu zulümler, asil milletimizin birliğini beraberliğini sarsamaz. Terörist saldırılar tarih önünde teröristlerin ve destekçilerinin kapkara yüreklerine yazılmış utançtan, zalimlikten, katillikten başka bir şey değildir” dedi.

FETÖ, PKK, İŞİD TERÖRÜ BİRLİĞİMİZİ HEDEFLEDİ

MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Gaziantep’te terör saldırı sonrası yaptığı açıklamda “Ülkemiz, 15 Temmuz’da FETÖ’nün darbe girişimini milletimizin iradesiyle bertaraf etti. Sonrasında da PKK’nın Elazığ, Bitlis ve Van’daki alçak saldırıları, milletin bütünlüğünü ve demokrasimizi hedef aldı. Teröristler şimdi de Gaziantep’te bir düğüne saldıracak kadar alçaldı. Terörün dili, dini, ırkı ve mazereti yok. Biz millet olarak yaşanan tüm olaylarda dimdik ayakta kaldığımızı hep gösterdik. Bilinmelidir ki, yine ayaktayız ve teröre karşı etkin mücadelemiz devam edecek “diye konuştu.

İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMAMIŞLAR

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Gaziantep’te yaşanan sokak düğününde gerçekleşen canlı bomba saldırısının bir kez daha ciğerleri yaktığını belirterek “İnsanlık onurundan, insanı insan yapan etik değerlerden zerre kadar nasibini almamış terörist odaklar, masum canlara son veren bu hain saldırılarla aynı zamanda kendi sonlarını da hazırlamaktadırlar. Unutulmamalıdır ki, kahraman milletimizin sabrını sınayan, milletimize düşmanlık besleyen her yapılanma, her bir terörist odak gibi, her zaman lanetle anılacaklardır” dedi.

HER TÜRLÜ KİRLİ HESAP, YENİLECEKTİR

İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan Gaziantep’teki terör saldırısını kınayarak “Bir düğün alanını hedefleyecek kadar ahlak ve vicdandan yoksun kanlı terör saldırısını şiddetle lanetliyorum. Çok sayıda masum insanımızın hayatını sonlandıran bu kanlı saldırı, iç barışımızı, birlik ve beraberliğimizi bozmayı hedefleyen, sinsi amaçları olan kalleşçe bir girişimdir. 15 Temmuz akşamı daha da güçlenen Türkiye’deki milli ruh karşısında her türlü kirli hesap başarısız olmaya mahkum. Hayatını kaybeden insanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum”dedi.

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1135734

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ