Toyota Hilux, Türkiye pazarında liderliğini sürdürüyor

Toyota Hilux, ocak-haziran dönemini kapsayan süreçte toplamda 2 bin 55 adetlik satışla segmentinde lider konumda bulunuyor.

Toyota Hilux, Türkiye pazarında liderliğini sürdürüyor

Toyota açıklamasına göre, Toyota Hilux Türkiye’de zirveyi bırakmıyor.  Ocak-haziran döneminde toplam 2 bin 55 adetlik satış rakamına ulaşan Hilux, bu  satış performansı ile segmentinde liderliği elinde bulunduruyor.                

Ekim 2015’te 8. jenerasyonu ile satışa sunulan ve ilk ayda 727 adetlik  satışıyla 2009 yılından bu yana 1 ayda en çok satılan pick-up olma başarısını  gösteren Hilux, üretimine başlandığı 1968 yılından bu yana tüm dünyada 18  milyondan fazla satış adedine ulaştı.                

Toyota Hilux, yüzde 23,1’lik pazar payıyla Avrupa’da da en çok satan pick-up modeli olarak liderliğini koruyor. Üretim kalitesi, dayanıklılığı ve  güvenilirliğine SUV konforunu da ekleyen Hilux, yeni tasarımıyla iddiasını  ileriye taşırken, hem iş amaçlı hem de özel amaçlı kullanımlar için tercih  ediliyor. Yeni Hilux, daha güçlü şasisi, güçlendirilmiş kasa bölümü,  genişletilmiş 4×4 kapasitesi, SUV tarzı kabini ve sürüş kalitesiyle sınıfında öne  çıkıyor.                

Teknolojik özellikleri, tasarımı ve yüksek off-road yetenekleriyle SUV  tarzı sürüş konforu yaşatan Toyota Hilux, konforlu ve çok amaçlı bir 4×4 olarak  tercih edilebiliyor. Hilux, Türkiye’de 150 beygirlik 2,4 D-4D dizel motor ve 177  beygir güç üreten 2,8 D-4D dizel motor seçenekleri ile satışa sunuluyor. Dört  çeker sürüş özelliğine sahip 2,4 D-4D motor, 7,3 lt/100 km tüketim ortalamasıyla segmentinde yakıt ekonomisi sağlıyor.  

AA             

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/toyota-hilux-turkiye-pazarinda-otomobil-2277739/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ