FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

TOSEF’den yetki belgesi açıklaması

İkinci el araç ticareti yapanlar yetki belgesini zorunlu kılan yönetmelikle ilgili açıklamalarda bulunan Tüm Oto Servisleri Federasyonu (TOSEF) Başkanı Ünal Ünaldı, “Oto servisleri ve oto tamirhaneleri, işletmelerini ayakta tutabilmek adına hasarlı araçları satın almak durumunda kalıyor ve bu araçların onarımını gerçekleştirip satışa çıkararak çarkın dönmesini sağlamaya çalışıyor.

TOSEF’den yetki belgesi açıklaması

Tüm Oto Servisleri Federasyonu (TOSEF),1 Eylül 2020 tarihi itibariyle geçerli olan ve ikinci el oto ticareti için yürürlüğe giren yeni yönetmelikle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

 

 

TOSEF Başkanı Ünal Ünaldı, düzenlemenin ikinci el araç alım-satımını ticaret olarak yapan işletmeler için çok doğru bir adım olduğunu, fakat oto servisleri ve oto tamirhanelerinin istisna olarak kabul edilmesini talep ettiklerini belirtti.

Ünaldı, “Oto servisleri ve oto tamirhaneleri yılın belirli dönemlerinde iş hacimleri düştüğünde, araç girişleri azaldığında, işletmenin ayakta kalması için, istihdam yarattığı çalışanlarının maaşlarını ödemek için belirli zamanlarda sigorta şirketlerinden ya da şahıslardan hasarlı araç satın alıp, onarıp, satışa çıkarıyorlar. Bu işletmelerin yılda sadece 3 adet araç satışı gerçekleştirmesi ise mümkün değil. Yaklaşık 30 bin oto servis işletmesinin yaptığı bu alım-satımlar için ilgili yönetmelikteki şartların aranmamasını ve yetki belgesinden muaf tutulmasını talep ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

 

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.