TOKİ hedefini “4 bin” aşacak

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, sosyal konut sayısında 2016 hedefini aştıklarını söyledi.

TOKİ hedefini “4 bin” aşacak

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ)  Başkanı Ergün Turan, “60 bin konut hedeflemiştik, bu yılı 64 bin konut üretimiyle çıkmış olacağız.”  dedi. 

Turan, bazı programlara katılmak için geldiği Bursa’da, AA muhabirine  yaptığı açıklamada, son 13 yılda başarılı çalışmalara imza attıklarını söyledi.
 
Türkiye’deki konut üretimine çok yüksek oranda destek olduklarını dile  getiren Turan, ”Sosyal konut sayısında ciddi manada hedefimizi aşmış durumdayız.  60 bin konut hedeflemiştik bu yılı 64 bin konut üretimiyle çıkmış olacağız. Bu,  Türkiye’de üretilen toplam konut sayısının yüzde 10’u demektir. Bahsettiğim  konutların tamamı alt ve orta gelir grubuna hitap eden sosyal konutlardır.” diye  konuştu.
 
  Bu yıl gibi 2017’de de çalışmalarını titizlikle sürdüreceklerini  vurgulayan Turan, şunları kaydetti:
 
  “Hedefimiz inşallah yine beklentiyi aşmak ve yeni yılda 70 bin konut  üretmek. Bizim yaptığımız iş hacminin içindeki konut üretimi yüzde 45, işimizin  diğer yüzde 55’i ise milletin ihtiyacı olan kamu binalarıdır. Bunların içinde son  4 yılda yapılan ve yapımına devam edilen 19 stadyum var, 72 bin öğrenci  kapasiteli yurt inşaatı yaptık ve teslim ettik. 22 üniversitenin kampüs  inşaatlarını yapıyoruz. Bin 50 okul inşaa ettik ve birçok kamu binasını, güvenlik  birimlerimizin ihtiyaçlarını karşıladık. 81 vilayette şantiyesi olan aktif bir  birliğiz.”
 
Çalışmalarında yerel ve yatay mimariyi esas aldıklarını anımsatan  Turan, ”Bundan dolayı, yürüttüğümüz çalışmaların önemli bir bölümünü kentsel  dönüşüm projeleri oluşturuyor. Belediyelerimizle iş birliği içinde 54 il ve 118  ilçede gerçekleşen 183 kentsel dönüşüm projesinin 53’ü tamamlandı. Çağdaş  standartlarda geliştirilen 111 bin 474 konutun 68 bin 254’ü ise hak sahiplerine  teslim edildi.” dedi.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ