Firmandex

TEOG mazeret sınav sonucu nasıl öğrenilir?

2016 – 2017 eğitim öğretim yılında yapılan TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) sınav sonucu ne zaman açıklanacak? İşte öğrencilerin merakla beklediği TEOG sınav sonucuyla ilgili detaylar

TEOG mazeret sınav sonucu nasıl öğrenilir?

TEOG mazeret sınav sonucunu sorgulama sayfası! 2016 – 2017 eğitim öğretim yılında yapılan TEOG sınav sonucu henüz açıklanmadı. Peki Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş 1.dönem mazeret sınav sonucu ne zaman açıklanır? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen TEOG mazeret sınav sonuç ekranı ve tüm detayları haberimizde.

TEOG MAZERET SINAV SONUCU NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İyi bir liseye girmek için sınava giren öğrenciler TEOG mazeret sınavına giriş yaptı. Sabırsızlıkla beklenen TEOG mazeret sınav sonucuyla ilgili  MEB’den son dakika açıklaması geldi. Çeşitli haber sitelerinde çıkan TEOG 2016 sınav sonuçları bu hafta açıklanacak haberlerinin asılsız olduğu ifade edildi. TEOG sınav sonucu açıklanır açıklanmaz MEB’in kendi sitesinde yayınlanacak. 

TEOG MAZERET SINAV SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

2016 TEOG sonuçlarını öğrenmek isteyen velilerin ve öğrencilerin öncelikle e-okul.meb.gov.tr sayfasına girerek ”Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş” yapmaları gerekmektedir.

Ardından Öğrenci T.C. Kimlik No ve Öğrenci Okul No kutucuklarına doğru bilgileri girdikten sonra e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapabilirler. e-Okul VBS üzerinden sadece TEOG sınav sonuçları değil aynı zamanda öğrencinin en son notları ve en son devamsızlık bilgisine de ulaşılabiliyor.

 

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ