Tel örgünün içi dışarıdan daha tehlikeli

Giresun Jandarma Özel Harekât Birliği’nde görevliyken FETÖ’nün baskıları yüzünden istifa eden eski Uzman Çavuş Yasin Erdemli, TSK içindeki Paralel Yapılanma’nın çözüm sürecini yıpratmak için, kendilerini tatbikat adı altında PKK operasyonuna götürdüğünü söyledi.

Tel örgünün içi dışarıdan daha tehlikeli

TSK içindeki FETÖ’cülerin baskılarına dayanamayarak istifa eden Giresun Jandarma Özel Harekât Birliği’nde görevli eski Uzman Çavuş Yasin Erdemli, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Erdemli,  çözüm sürecinde valiyi yanıltarak, ‘tatbikat’ adı altında PKK’lıların olabileceği riskli yerlerde operasyonlara gittik. Ben, ‘komutanım şuan yasak değil mi?’ diye sordum, oda bana ‘Fazla sivrilme’ dedi. Aşırı nöbet, fazla zimmet ve sorumluluk yükleme ve izin vermeme ile baskı yaptılar” diye konuştu.

OPERASYON ENGELleNİRDİ

 Bir duyum veya görüntü alındığında hemen anında değil de bir gün sonra olay yerine gittiklerini vurgulayan Erdemli, “Özel Harekât Birliği’nde riskli günlerde hazır kıta diye bir görevlendirme olur. Orada bu timler beş dakika içerisinde çıkacak şekilde bekler. Ama bir duyum geldiğinde, görüntü geldiğinde hiçbir zaman aynı gün operasyon noktasına müdahale edilmezdi. O gün sadece toplanırdı, hazırlanırdık ama ondan sonraki safha ilerlemezdi” dedi.

SIR HARDDİSK SAVCILIKTA

Eski Uzman Çavuş Erdemli, Giresun’da karakollara bayram ziyaretine giden rütbeliler ve ailelerini taşırken düşen asker helikopterde şehit olan İl Jandarma Komutan vekili Yarbay Sadettin Şahin’in yine aynı kazada yaşamın yitiren eşi Nihal Şahin’in kendisine ‘Bir tek sana güveniyoruz’ diyerek bir hard disk verdiğini söyledi. Erdemli, “İçinde ne vardı bilmiyorum. O hard diski 15 Temmuz sonrası Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdim. Rahmetli Sadettin Şahin komutanım sürekli ‘Tel örgünün içi, dışarıdan daha tehlikeli’ derdi. Özel Harekât Tabur komutanıyken çocuğu burada okuyor diye Giresun İl Jandarma’ya tayin istedi. Ama daha sonra başka yere tayin başvurusunda bulundu” ifadelerini kullandı.

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1133426

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ