FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Tavşan kirazıyla ağrılar geçiyor

Varis ve bacak ağrılarının ilacı tavşan kirazı. Bu otla hazırlanan karışım ve çaylar sayesinde ağrılarınızdan kurtulacaksınız.  

Tavşan kirazıyla ağrılar geçiyor

Varis ve bacak ağrılarının ilacı ‘tavşan kirazı.’ Bu otla hazırlanan karışım ve çaylar sayesinde ağrılarınızdan kurtulacaksınız.  

Ölmezdiken, yabani kuşkonmaz, yalova mercanı gibi isimlerle de bilinen ölmezdiken otu araştırmalara göre; basur ve toplardamar rahatsızlıklarına karşı kullanılır. Tavşan kirazı preparatları (ilaçları) başta; kronik toplardamar zafiyeti, bacaklarda ağrı, baldırlarda gece krampları, kaşıntılar, şişmeleri ve bağırsak rahatsızlıklarından; kaşıntı ve yanmış gibi ağrılara karşı kullanılır.

CİLT LEKELERİNİ GİDERİYOR

Halk arasında; varis (Toplardamarların sarkması ve bu sarkıklarda kan birikmesi), flebit (toplardamar iltihaplanması), toplardamar genişlemesi, bacaklarda trombaz, toplardamarlarda kan dolaşımı zafiyeti, kılcal damarların genişlemesi ve gevşemesi nedeniyle el, yüz ve baldırda kızarıklıkların oluşması, dokuların su toplaması ve basura karşı kullanılır. Bazı insanların aşırı alkol, sigara, kahve ve kimyasal ilaç kullanmaları sonucu kılcal damarları genişler, gevşer ve vücudun çeşitli yerlerinde (yüz, el, bacak ve uylukta) kırmızı veya morumsu çeşitli büyüklükte lekeler oluşur. Kimyasal ilaçlarla tedavi edilemeyen bu rahatsızlığı tavşan kirazıyla tedavi etmek mümkündür. 

 

Tavşan kirazı bitkisiyle hazırlanan çay sayesinde bacak ağrılarından, varisten ve basur sorunundan kurtulmanız mümkün. 

ÇAYI

Tavşan kirazı köklerinden iki kahve kaşığı ince kıyılarak demliğe konur ve üzerine 300-400 ml kaynar su ilave edilir. 5-10 dakika demlemeye bıraktıktan sonra süzülerek içilir. 

MERHEMİ 

 

İçinde sıcak su olan bir kazanın içine ikinci bir kazan yerleştirilir ve 100 gr vazelin 100 gr parafin eritildikten sonra içine 50 gr tavşan kirazı kökü konulur ve karıştırılır. Bu karışım 24 saat buzdolabında bekletildikten sonra hafif eritilerek süzülür ve ölmezdiken merhemi elde edilir. 

BASUR TEDAVİSİ İÇİN 

25 gram tavşan kirazı otu, 25 gram civanperçemi, 20 gram çobançantası, 20 gram atkuyruğu, 10 gram ceviz yaprağı. Tüm bitkileri bir litre kaynamış suya ekleyip 5 dakika demleyerek bir fincan içebilirsiniz. 

MEYVESİ İSHAL YAPABİLİR 

Tarife uyulduğunda bilinen bir yan tesiri yoktur. Meyve ve yaprakları hafif zehirlidir, şayet meyvesinden 4-5 tane yenilirse ishal, kusma rahatsızlıklarına neden olabilir.

 

 

KAYNAK : gunes.com

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.