FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Sultanbeyli’de Şiir Festivali başlıyor

Sultanbeyli Belediyesi tarafından bu sene 6.’sı düzenlenecek olan Uluslararası İstanbulensis Şiir Festivali basınla buluştu.

Sultanbeyli’de Şiir Festivali başlıyor

Sultanbeyli Belediyesi tarafından düzenlenen VI. Uluslararası İstanbulensis Şiir Festivali 17 ülkeden 38 şairin katılımıyla 2-5 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Festival bu sene Türk Dünyası Şiirleri temasıyla tüm dünyaya seslenecek. Festivalin basın toplantısında konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Sözlerimin hemen başında medeniyetimizin kalbi İstanbul’dan, Türk İslam Eserleri Müzesi’nden, Kırgızistan’ı, Bosna Hersek’i, Yunanistan’ı, Özbekistan’ı, Romanya’yı, Bulgaristan’ı, Tacikistan’ı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni, Azerbaycan’ı, Kazakistan’ı, Makedonya’yı, Moldova Gagavuzya’yı, Rusya Tataristan’ı, Türkmenistan’ı, Irak Kerkük’ü ve Kosova’yı muhabbetle selamlıyor, Türk Dünyası’nın aziz milletlerine saygılarımı sunuyorum. Bu sene altıncısını gerçekleştireceğimiz ve artık geleneksel hale gelen Uluslararası İstanbulensis Şiir Festivalimiz dünyanın dört bir tarafından şairleri halkımızla buluşturuyor. Bu yıl festivalimizin temasını “Türk Dünyası” olarak belirlemenin gururunu yaşıyoruz. Bu tema aynı zamanda zulme karşı bir başkaldırının eseridir. Çünkü zorbalıkla, hiçbir hukuki dayanağı olmadan çizilen yapay sınırları kabul etmemiz mümkün değildir. Kanıyla, canıyla, diniyle, imanıyla bir olduğumuz kardeşlerimizden ayrı düşmemizi bizim gönlümüz asla kabul etmez. Şiirin etkisi bugünden itibaren İstanbul’dan başlayarak aynı kültürel mirasa sahip olduğumuz tüm halklara yayılarak aramızdaki mesafeler adeta yok olacaktır.” dedi.

 

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.