FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Son dakika: AK Partili Köse’den canlı yayında önemli açıklamalar!

ABB AK Parti Grup Başkanvekili Murat Köse, Kanal 7’de Mehmet Acet’in sunumuyla ekrana gelen “Başkent Kulisi” programında konuştu.

Son dakika: AK Partili Köse’den canlı yayında önemli açıklamalar!

Kanal 7 Ankara temsilcisi ve Haber 7 yazarı Mehmet Acet’in sunduğu Başkent Kulusi Programının bu haftaki konuğu Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) AK Parti Grup Başkanvekili Murat Köse oldu.

Murat Köse, canlı yayında Mehmet Acet’in gündeme dair sorularını cevapladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ın vaatlerini yerine getiremediğini ifade eden Köse, Yavaş’ın 60 km metro inşaatının 1 metresini dahi yapamadığını ifade etti.

Murat Köse’nin açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“30 milyar liralık bütçe kullandı. Bir tane yaptığı proje var mı diye sormak gerekiyor? 30 milyarın nereye gittiğini biz göremiyoruz. Bunu Ankara halkının sorgulaması gerekiyor.

Yavaş iki yılda sosyal medya yöneticiliği yaptı. Sanal bir belediyecilik yönetiyor.

Hemen hemen her Meclis’ten borç istedi. 3 milyar borçlanma yetkisi verdik. Şu anda dahi hala CHP’li Karayalçın’ın borçları ödeniyor.

25 yıldaki borçlanma oranını 2 yılda yaptı. 

Biz Yavaş’ın döktüğü asfaltın 5 katını döktük. ABB’de bir yönetim zafiyeti ve iş bilmezlik var.

Ankara’nın su ihtiyacı 1.2 milyon metreküp, geçmiş yıllarda yapılan barajlarla su sıkıntısı yok çözüldü, bunu karşılayabiliyoruz. Ama Sayın Yavaş, zam yapmak için su yokmuş havası oluşturmaya çalışıyor.

ÇALIŞMALARI ENGELLENİYOR MU?

İki yıl geçti biz hangi projesine hangi kredi talebine karşı çıktık? Belediye Meclis’inde alınan kararların yüzde 97’si ortak kararla alınıyor. Biz engel olsaydık oran bu olmazdı. 

Ankara Belediyesine siyasi eğilimlerle 5 bin kişi alındı. Bu beceri ve anlattıklarımızla Cumhurbaşkanlığı adaylığını yüzde sıfır ihtimal olarak görüyorum.

KAYNAK : Haber7

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.