Firmandex

Sofuoğlu “Yılın Fotoğrafları”nı oyladı

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Anadolu Ajansı tarafından düzenlenen “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katıldı. 3 kategorideki eserlere oy veren Sofuoğlu, kendisinin oğlu Mahir ve eşi Julia Looman’ın bulunduğu “Kenan Sofuoğlu’nun zaferi” fotoğrafını oyladı.

Sofuoğlu “Yılın Fotoğrafları”nı oyladı

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Anadolu Ajansı (AA) tarafından düzenlenen “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katılarak, 3 kategorideki eserlere oy verdi.

Oylama hakkında bilgi alan dünya şampiyonu Kenan, fotoğrafları tek tek inceleyip yorumladı.

Kenan, haber kategorisinde Elif Öztürk’ün “Türkiye darbe girişimine karşı tek yürek”, Iker Pastor’un “İdomedi’de doğan bebek” ve Mahmud Rslan’ın “Ümran Daknes” başlıklı fotoğraflarına oy verdi.

Yaşam kategorisinde Agoes Rudianto’nun “Denizden plastik çöp toplayan çocuklar” ile Ali Jadallah’ın “Gazze’de kış” başlıklı fotoğraflara oy kullanan Kenan, spor kategorisinde ise Burak Akbulut’un çektiği kendisinin, oğlu Mahir ve eşi Julia Looman’ın bulunduğu “Kenan Sofuoğlu’nun zaferi” ile Volkan Furuncu’nun “Muhammed Ali’nin vefatı” başlıklı fotoğraflarını oyladı.

Kenan, fotoğrafların her birinin çok güzel ve özel olduğunu söyledi.

“Duygulandığım kareler oldu”

Kategoriler arasında herkesin beğendiği, ilgisini çektiği ve duygulandıran fotoğraflar olduğunu dile getiren Kenan, “Ben burada özellikle insanların zor anlarındaki bulunduğu kareleri beğendim ve insanların mutlu olduğu bizim fotoğrafımızda olduğu gibi. Çocukların yaşadıkları hissiyatların olduğu fotoğrafları da beğendim.” diye konuştu.

Kenan Sofuoğlu fotoğrafının yarışmaya konulmasından dolayı mutlu olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Mahir’in benim kaskımı tutuşu, o an çok hoşuma gitti. Çok beğendiğim resimler arasındaydı, bu yarışmaya konulması da hoşuma gitti. Diğer dallarda da oylama yaparken özellikle çocukların o an yaşadığı duyguyu anlatan fotoğraflar çok hoşuma gitti. Duygulandığım kareler oldu. Yarışmanın sonucunu bende merak ediyorum. Özellikle de spor dalında ne olacağını merak ediyorum. Sonucu merakla bekleyenlerden biri de benim. Bizim mutlu anımızdaki fotoğrafı yakalayıp yarışmaya koydukları için Anadolu Ajansına da özellikle teşekkür ediyorum.”

AA ‘Yılın Fotoğrafları’ oylaması devam ediyor

Anadolu Ajansı (AA), 2016’ya damga vuran olaylara ait fotoğraflarını oylamaya sundu. Oylama sonucunda, AA foto muhabirleri ve muhabirlerinin Türkiye ve dünya gündemini etkileyen en önemli fotoğrafları arasından 3 kategoride “Yılın Fotoğrafı” seçilecek.AA’nın ilk kez 2012’de düzenlediği “Yılın Fotoğrafları” oylamasında, bu yıl da Türkiye’nin yanı sıra Suriye, Yunanistan, Bosna Hersek, Ekvador, ABD, Brezilya, İspanya, Rusya, Endonezya ve Filistin gibi dünyanın farklı coğrafyalarından haber, yaşam ve spor kategorilerinde yayınlanan 700 binin üzerindeki kare arasından belirlenen 45 seçkin fotoğraf, dünyada Türkçe ve İngilizce alt yazıyla oylamaya açıldı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, bakanlar, bürokratlar, sporcular ve çok sayıda sanatçının oylamaya katıldığı geleneksel “Yılın Fotoğrafları” yarışmasında, haber kategorisinde 19, yaşam kategorisinde 15 ve spor kategorisinde de 11 kare fotoğraf yer aldı. AA fotoğraf editörlerince belirlenen ve her ay yapılan “Ayın Fotoğrafı” oylaması sonucunda birinci olan fotoğrafların da yer aldığı seçkide, dünya medyasının önemli yayın organlarında yer bulan çatışma, doğal afet, siyaset, spor, yaşam gibi çeşitli konularda fotoğraflar bulunuyor. Geçen sene 115 bin kişinin katıldığı “Yılın Fotoğrafları” oylaması, “www.aa.com.tr” internet adresi üzerinden 31 Aralık’a kadar devam edecek.Oy vermek için tıklayınız.

“Yılın Fotoğrafları” oylaması başladı

2016’ya damga vuran olaylara ait fotoğraflarını oylamaya sunan Anadolu Ajansı, oylama sonucunda foto muhabirlerinin Türkiye ve Dünya gündemini etkileyen en önemli fotoğrafları arasından 3 kategoride “Yılın Fotoğrafı” seçilecek. AA’nın ilk kez 2012’de düzenlediği “Yılın Fotoğrafları” oylamasında, bu yıl da Türkiye’nin yanı sıra Suriye, Yunanistan, Bosna Hersek, Ekvador, ABD, Brezilya, İspanya, Rusya, Endonezya ve Filistin gibi dünyanın farklı coğrafyalarından haber, yaşam ve spor kategorilerinde yayınlanan 700 binin üzerindeki kare arasından belirlenen 45 seçkin fotoğraf, dünyada Türkçe ve İngilizce alt yazıyla oylamaya açıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, bakanlar, bürokratlar, sporcular ve çok sayıda sanatçının oylamaya katıldığı geleneksel “Yılın Fotoğrafları” yarışmasında, haber kategorisinde 19, yaşam kategorisinde 15 ve spor kategorisinde de 11 kare fotoğraf yer aldı. AA fotoğraf editörlerince belirlenen ve her ay yapılan “Ayın Fotoğrafı” oylaması sonucunda birinci olan fotoğrafların da yer aldığı seçkide, dünya medyasının önemli yayın organlarında yer bulan çatışma, doğal afet, siyaset, spor, yaşam gibi çeşitli konularda fotoğraflar bulunuyor. Geçen sene 115 bin kişinin katıldığı “Yılın Fotoğrafları” oylaması, “www.aa.com.tr” internet adresi üzerinden 31 Aralık’a kadar devam edecek.Galeri: AA ‘Yılın Fotoğrafları’ adayları

Arda Turan “Yılın Fotoğrafları”nı oyladı

Arda, haber kategorisinde yarışan fotoğraflar arasında, Beha El-Halebi’nin çektiği “Rus saldırılarında ölen çocuklar” başlıklı fotoğrafa oyunu verdi.Halep’te yaşananlardan büyük üzüntü duyduğunu belirten Arda, tercihini de buna göre belirledi. Arda’nın oyunu verdiği Beha El-Halebi’nin çektiği söz konusu fotoğrafta, Halep’te muhaliflerin kontrolündeki Kantrancı mahallesindeki bir yerleşim yerine Rus uçakları tarafından yapılan hava saldırısı sonrasında enkaz altında cansız bedenlerine ulaşılan biri 3 aylık diğeri 6 yaşındaki iki kardeşin dramı anlatılıyor.Milli futbolcu, yaşam kategoriside Sergen Sezgin’in “Bursa’da Ramazan” başlıklı fotoğrafını oyladı. Arda, spor kategorisinde ise Volkan Furuncu’nun “Muhammed Ali’nin vefatı” adlı fotoğrafını beğenerek, bu yıl vefat eden dünyaca ünlü boksör Muhammed Ali’ye büyük hayranlık duyduğunu dile getirdi.Arda turan spor kategorisinde ise Volkan Furuncu’nun “Muhammed Ali’nin vefatı” adlı fotoğrafı beğendi.

Yılın fotoğrafları seçiliyor

Anadolu Ajansı (AA), 2016’ya damga vuran olaylara ait fotoğraflarını oylamaya sundu. Oylama sonucunda, AA foto muhabirleri ve muhabirlerinin Türkiye ve dünya gündemini etkileyen en önemli fotoğrafları arasından 3 kategoride “Yılın Fotoğrafı” seçilecek. AA’nın ilk kez 2012’de düzenlediği “Yılın Fotoğrafları” oylamasında, bu yıl da Türkiye’nin yanı sıra Suriye, Yunanistan, Bosna Hersek, Ekvador, ABD, Brezilya, İspanya, Rusya, Endonezya ve Filistin gibi dünyanın farklı coğrafyalarından haber, yaşam ve spor kategorilerinde yayınlanan 700 binin üzerindeki kare arasından belirlenen 45 seçkin fotoğraf, dünyada Türkçe ve İngilizce alt yazıyla oylamaya açıldı. 31 ARALIK’A KADAR DEVAM EDECEKCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, bakanlar, bürokratlar, sporcular ve çok sayıda sanatçının oylamaya katıldığı geleneksel “Yılın Fotoğrafları” yarışmasında, haber kategorisinde 19, yaşam kategorisinde 15 ve spor kategorisinde de 11 kare fotoğraf yer aldı. AA fotoğraf editörlerince belirlenen ve her ay yapılan “Ayın Fotoğrafı” oylaması sonucunda birinci olan fotoğrafların da yer aldığı seçkide, dünya medyasının önemli yayın organlarında yer bulan çatışma, doğal afet, siyaset, spor, yaşam gibi çeşitli konularda fotoğraflar bulunuyor. Geçen sene 115 bin kişinin katıldığı “Yılın Fotoğrafları” oylaması, “www.aa.com.tr” internet adresi üzerinden 31 Aralık’a kadar devam edecek. İstanbul Üsküdar’daki Aziz Mahmud Hüdayi Camisi’nin kapılarını sokak kedilerine açarak, İslam dininin şefkat ve merhametine vurgu yapan imam Mustafa Efe, örnek davranışıyla hem cemaatin hem de sosyal medya takipçilerinin takdirini topladı. Camiye sabah ezanıyla giren, namaz sırasında etrafta dolaşan ya da bir kenarda kıvrılarak uykuya dalan, hatta yavrularını tek tek minbere taşıyan kediler, cemaat tarafından da benimsendi. (FOTOĞRAF: Arif Hüdaverdi Yaman ) Suriye’de rejim ya da Rus uçakları tarafından Halep’in El Katerji mahallesindeki sivil yerleşim yerine düzenlenen saldırıda 5 yaşındaki Ümran Daknes yaralandı. Yıkılan binanın enkazından yaralı olarak kurtarılan Daknes, sivil savunma ekipleri tarafından bindirildiği ambulansta sahra hastanesine götürülmek üzere bekledi(FOTOĞRAF: Mahmud Rslan) Mardin’in Nusaybin ilçesinde PKK’lı teröristlere yönelik operasyonda 900’den fazla vatandaş, güvenlik güçlerince evlerinden tahliye edilerek güvenli bölgelere götürüldü. (FOTOĞRAF: Ömer Ürer)TEK KAREDE TEK YÜREK Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine karşı Kısıklı’daki Millet Parkı’nda toplanan vatandaşlar ve STK’lar, ellerindeki meşalelerle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne geldi. Türk milletinin, tek yürek oluşu fotoğraf karelerine yansıdı. (FOTOĞRAF: Elif Öztürk)

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ