Firmandex

Siz olsanız ne yapardınız

Bekir Bozdağ, HDP’li vekillerin çağrıya rağmen ifade vermeye gitmedikleri için hukukun gereğinin yapıldığını söyledi. HDP’lilerin terörist cenazelerine gittiklerini hatırlatan Bozdağ “Avrupa’da bunu yapsalar ne dersiniz” diye konuştu.

Siz olsanız ne yapardınız

Adalet Bakanı Bozdağ NATO Parlamenterler Asamblesinin 62. Genel Kurulu’nun “Güvenliğin Sivil Boyutu Komitesi” toplantısında “Darbe girişimi ve OHAL önlemlerinin uygulanması” konusunda konuşma yaptı.

HUKUKUN GEREĞİ

Konuşmasından sonra, delegelerin sorularını yanıtlayan Bakan Bozdağ, bazı HDP milletvekillerinin tutuklanması ve belediye başkanlarının görevden alınmasıyla ilgili sorulara cevap verdi. Milletvekillerinin çağrıya rağmen ifade vermeye gitmemeleri üzerine zorla getirilme kararı verildiğini söyleyen Bozdağ, HDP’lilerin hukuka, yargıya saygı göstermeyen ve tanımayan bir tavır ortaya koyduğunu belirtti. HDP’lilerin hukuka aykırı olarak zorla getirilmesi gibi bir durumun olmadığını vurgulan Bozdağ “Hukukun gereği yapıldı. Burada HDP’li vekillere ayrı bir muamele yapılması kesinlikle söz konusu değildir. Tabii tutuklama konusu mahkemenin takdirinde olan bir konudur” diye konuştu. Bazı HDP’li vekillerin masum insanları katleden teröristlerin cenazesine katıldığını belirten Bozdağ,” İngiltere’de, Almanya’da bir parlamenter, onlarca vatandaşı öldüren teröristin cenazesine gitse, cenazesine omuz verse ne denir” diye sordu.

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ