FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Şirketlere yerli yapay zeka

Kurumsal yazılım şirketi Etiya’nın iki yıllık Ar-Ge çalışmaları sonucunda ürettiği Türkiye’nin milli yapay zekası Serdoo pazara çıktı.

Şirketlere yerli yapay zeka

Pilot çalışmalara da başlayan yüzde 100 yerli yapay zeka Serdoo ile ilgili bilgi veren Etiya Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Aslan Doğan Serdoo’nun kendi kategorisinde dünyada da ilkler arasında yer aldığını söyledi.

Doğan, Etiya olarak 550 kişilik mühendis kadrosu ile bütün ürünlerini Türkiye’de üretip dünyaya sattıklarının altını çizerek, 2-3 yıldır bu anlamda yurt dışına ciddi yatırım yaptıklarını, şu an Kanada, İngiltere ve Azerbaycan’da yapılanmaları olduğunu anlattı. Körfez ülkeleri, Kolombiya, Singapur gibi yerlerde takip ettikleri fırsatlar bulunduğunu bildiren Doğan, 2016 yılı sonu itibariyle minimum 15 milyon dolarlık yazılım ihracatı hedeflediklerini aktardı.

‘NEDEN BAHSEDİLDİĞİNİ ANLIYOR’

Şirket bünyesinde kurumlara verdikleri hizmetlerden bahseden Aslan, kurumlara müşteri ilişkilerini daha etkin hale getirebilecekleri, ürün ve hizmetlerini müşterilere daha hızlı sunabilecekleri, maliyetleri azaltıp karı yükseltebilecekleri sipariş yönetimi çözümleri sunduklarını söyledi.

Doğan, iki önemli kurumda pilot çalışmalara başlayan Serdoo hakkında şunları anlattı:

”Serdoo şirketlerin rutin olarak yapılan, kontrol edilen, takip edilen işlerini yapmak üzere üretildi. Ürünümüzün Türkçe öğrenen ve algılayan bir yapısı var. Serdoo yazılı kanalları, şirketlere gelen mailleri, SMS’leri ya da sosyal medya içeriklerini otomatik olarak algılayıp neden bahsedildiğini anlayan ve bunu ilgili birime yönlendiren ya da otomatik kendi cevap oluşturan bir ürün.” 

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.