‘Sığınacak bir vatanımız var’

Eurovision birincisi Jamala, Açıkhava’da konser verdi. Kırımlı Tatar sanatçı “Vatanımızdan uzakta sürgüne düştük ama her zaman biliyoruz ki sığınacak bir anavatanımız var” dedi.

‘Sığınacak bir vatanımız var’

Magazin Servisi

Eurovision Şarkı Yarışması’nda ‘1944’ adlı şarkısıyla birinci olan Kırımlı Tatar sanatçı Jamala, Turkcell Yıldızlı Geceler konserleri kapsamında müzikseverlerle buluştu. Jamala, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’ndeki konserine, İstanbul’da olmaktan çok mutlu olduğunu söyleyerek başladı. Jamala “Bugün sizinle olduğum için çok mutluyum. Sizin için Türkçe şarkılar söylemek istiyorum, inşallah söyleyeceğim” dedi.

BABA-KIZ AYNI SAHNEDE BULUŞTU  

Jamala ‘Anavatan’ şarkısını seslendirmeden önce “Biz vatanımızdan ayrı yaşamanın ne olduğunu biliyoruz, vatanımızdan uzakta sürgüne düştük ama her zaman biliyoruz ki sığınacak bir anavatanımız var. Vatan için ölen tüm şehitleri rahmetle anıyorum” diye konuştu. ‘1944’ isimli şarkısını seslendiren sanatçıya dinleyiciler de Türk ve Kırım bayraklarıyla eşlik etti.  Jamala, “Şimdi izninizle sahneye bana hayat ve vatan sevgisini öğreten babamı davet ediyorum” diyerek babası Alim Jamaladinov’u sahneye çağırdı. Jamala’nın, babasının akordeonu eşliğinde seslendirdiği ‘Meni Gamdan Azat Et’ şarkısı dinleyicilerden büyük alkış aldı.

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1134958

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ