FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Sharp 1000 ppi ekran üretiyor!

Sharp standartları değiştirecek bir ekran duyurusu yaptı. 1000 ppi’dan daha fazla piksel sıklığı sunan ekranla birlikte herşey, daha önce görmediğiniz kadar keskin olacak.

Sharp 1000 ppi ekran üretiyor!

Ürettiği ekranlarıyla yıllardır piyasada aktif rol oynayan Sharp, geçtiğimiz günlerde Japonya’da gerçekleştirilen CEATEC fuarında standartları bozan yeni IGZO ekranını duyurdu.

iPhone 8, Sharp ekranla gelebilir! 1000ppi’dan daha fazla !

Son yıllarda özellikle VR yani sanal gerçekliğin ön plana çıkmasıyla yüksek çözünürlükler ve keskin ekranlarda bir o kadar önemli oldu. Çözünürlüğünüz ne kadar yüksek olursa olsun, ppi değerinin de yüksek olması bir o kadar önemli.

Japonya’da düzenlenen gelişmiş teknolojiler fuarı olan CEATEC fuarında Sharp, 1000ppi’dan daha fazla bir ppi değerine sahip yeni IGZO ekranını duyurarak şimdiye kadar en keskin ekranı tüketiciye tanıştırmış oldu.

PPI yani pixel per inch, Türkçesiyle inç başına düşen piksel değeri mobil cihazlarda keskin bir ekranın temelini oluşturuyor. 

Piyasada olanın çift kat daha iyisi

Çok uzaklara gitmeden sizlere mobil pazarda öne çıkan bir telefondan örnek verelim. Samsung Galaxy Note 7, 5.7 inç ekranı ve QHD çözünürlüğe sahip. PPI değeri ise 518.

Yani kabaca Sharp’ın yeni ekranı, Samsung’un bu yeni amiral gemisinin ekranından iki kat daha keskin. VR cihazların önde gelenlerinden Oculus Rift‘te ise bu değer 461. 

Ne zaman çıkacak ?

Ekranın çıkışı ile ilgili bir tarih bilgisine sahip olmamamız bir yana, mevcut olarak piyasada bulunan ürünlerin ppi değerleri göz önüne alındığında mevcut mobil sektöre giriş yapması ve fiyatının uygun hale gelmesi için biraz daha beklememiz gerekecek gibi gözüküyor.

:: Mobil cihazlarınızda ppi değerine önem verir misiniz ?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/sharp-1000-ppi-ekran-uretiyor-75795

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.