FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Sessizliğime Kulak Ver projesi 9 yaşında

Sessizliğime Kulak Ver 0-6 yaş işitme engelli çocuk ve aile eğitimi projesi Çocuk Eğitim Derneği ve Kabataş Erkek Lisesi öğrencileri dokuzuncu yılı açılış toplantısını yaptı.

Sessizliğime Kulak Ver projesi 9 yaşında

2009 yılından 2016 yılına kadar Çocuk Eğitim Derneği’nden 104 işitme engelli çocuk, Kabataş Erkek Lisesi’nden 300 lise öğrencisinin katıldığı projeye bu yıl da 16 işitme engelli çocuk ve 45 lise öğrencisi katılmıştır. Farkındalık, eğitim ve sosyal aktivite çalışmaları kapsamında; işaret dili eğitmenin verdiği işaret dili eğitimleri ile Kabataş Erkek Lisesi öğrencilerinden projeye katılan 45 öğrenciye işaret dili eğitimi verilecektir. Projeye katılan tüm öğrenciler yıl içinde yapacakları el sanatları, resim, müzik, dans etkinliklerini 2017 mayıs ayında Hamdi Saver Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek yıl sonu etkinliğinde sergileyecekler.

Beynin gelişiminin en hızlı olduğu bu dönemlerde yapılan çalışmalar çocukları psikomotor, bilişsel, dil ve iletişim acısından desteklemektedir. Geleceğe adım atmalarına çok az bir zaman kalmış olan lise çağındaki çocukların da farkındalıkları fark ederek gelecekte aynı noktalarda birbirlerinin hayatlarına çözüm olacakları günleri hazırlamak bugünden başlar diyoruz.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.