Şehitlerin birçoğu benim öğrencimdi

Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminde savaş uçaklarıyla bombalanan Gölbaşı’ndaki Özel Harekât Daire Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Şehitlerin birçoğu benim öğrencimdi

Cuma namazını Şehitler Camii’nde özel harekâtçılarla kılan Arslan, Özel Harekât Dairesi Başkanlığı’nın arka bölümündeki Havacılık Dairesi’nde incelemelerde bulundu, yedi özel harekâtçının şehit olduğu noktaya karanfil bıraktı ve dua etti. Daha sonra başkanlık önündeki Özel Harekât Anıtı’na da karanfil bırakan Arslan, darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Geçmiş yıllarda Polis Akademisi’nde Anayasa Hukuku dersleri verdiğini anımsatan Arslan, “Şehit olan kardeşlerimin birçoğu benim öğrencimdi. Ben onlara Anayasa Hukuku dersini verirken, aynı zamanda darbeler tarihini de anlattım. O zamanlar hiçbir şekilde bir gün bu darbeler tarihinde, bu arkadaşların darbe teşebbüsüne direnirken şehit olacakları aklıma gelmedi” dedi. 
Arslan, darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltında ya da tutuklu bulunan Anayasa Mahkemesi çalışanları olup olmadığının sorulması üzerine “Herhangi bir üye ya da raportör gözaltında ya da tutuklu değil” yanıtını verdi.

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/sehitlerin-bircogu-benim-siyaset-2290337/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ