Pokemon Go fırtınası dinmiyor! En çok hangi Pokemon aranıyor?

Pokemon Go fırtınası hem Türkiye’yi hem de dünyayı esir almış durumda. Peki en çok aranan, en çok merak edilen Pokemon hangisi? Pokemon denince akla ilk gelen isimlerden olan Pikachu ilk sırada yer alırken, ikinci en çok aranan Pokemon Charizard oldu.

Pokemon Go fırtınası dinmiyor! En çok hangi Pokemon aranıyor?

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de fırtınalar estiren son dönemin fenomen mobil oyunu Pokemon Go, internette aranma rekorları kırıyor. Pokemon Go’nun nasıl indirilip oynanacağını ve oyunda yer alan çok sayıdaki Pokemon karakterini merak edenler, bu artışın yaşanmasına neden oldu. Yandex’in ortaya koyduğu analiz kapsamında Türkiye’de en çok aranan Pokemonlar da belli oldu. Pokemon dendiğinde akla ilk gelen isim olan Pikachu’nun birinci olduğu listede, Pokemon Go oyuncularının yakından tanıdığı Charizard ikinci, Dragonite ise üçüncü oldu.

Yapılan araştırmada Snorlax en çok aranan dördüncü Pokemon olurken, onu Vaporeon ve Golem takip etti. Pokemon Go’nun en çok aranan diğer Pokemon’ları ise sırasıyla Lapras, Magmar, Blastoise ve Aerodactyl oldu.

En Çok Aranan Pokemon’lar

    1-Pikachu
    2-Charizard
    3-Dragonite
    4-Snorlax
    5-Vaporeon
    6-Golem
    7-Lapras
    8-Magmar
    9-Blastoise
    10-Aerodactyl

 

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/pokemon-go-firtinasi-dinmiyor-en-pokemongo-2293111/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ