Firmandex

Pokemon GO Android ve İos için nasıl yüklenir?

Pokemon GO çolgınlığı tüm dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor. Her yaştan insanın büyük beğenisini toplayan Pokemon GO oyunu Android ve İos cihazlara nasıl yüklenir? İşte Pokemon GO hakkında merak edilen tüm ayrıntılar…

Pokemon GO Android ve İos için nasıl yüklenir?

Dünyayı kasıp kavuran Pokemon GO çılgınlığı devam ediyor. Binlerce insanı adeta hipnotize etmişcesine kendine bağlayan Pokemon GO hakkında merak edilen tüm detayları sizin için derledik. Peki Pokemon GO Android ve İOS cihazlara nasıl kuruluyor. İstanbulda hangi bölgelerde Pokestop var? İşte Pokemon GO hakkında merak edilen tüm detaylar…

Peki, Pokémon GO, cep telefonlarına nasıl kuruluyor?

Pokemon GO, şu an için sadece birkaç ülkenin uygulama mağazalarında yayınlanmış durumda.
Bu ülkeler dışındaki kullanıcılar ise, farklı yöntemlerle bu oyuna sahip olabiliyor.

İSTANBUL’DA HANGİ BÖLGELERDE POKESTOP VAR

Android cihaza Pokemon GO yükleme

Eğer Android işletim sistemli bir telefon ya da tablete sahipseniz, Pokemon GO oynayabilmek için oyunun “APK” dosyasına ihtiyacınız bulunmakta.
Ancak, Google mağazası dışından yüklediğiniz tüm uygulamalarda güvenlik açığı riski bulunabileceğini unutmamalısınız.
Yani eğer veri güvenliğiniz sizin için önemliyse, Android cihazınızdan Pokemon yakalayabilmek için, biraz beklemeniz gerekmekte.
Risklerin farkında ve “başınıza gelebilecekleri” kabul ettiyseniz, Google arama motorundan “pokemon-go-0-29-0-android-apk-download” terimini arayıp, apkmirror sitesinden ilgili dosyayı indirebilirsiniz.
Daha sonra indirdiğiniz APK dosyasını Android telefonunuza kopyalamanız gerekmekte.
Telefonunuzun güvenlik ayarlarından mağaza dışı uygulamaların yüklenmesine izin vermeniz de, bu dosyayı kurabilmeniz için şart.
Tüm bu adımları hallettikten sonra, kullanıcı adı ve karakterinizin dış görünüşünü belirleyip, Pokemon avına çıkabilirsiniz!

IOS iPhone iPad cihazlara Pokemon GO yükleme

Eğer cihazınız iOS işletim sistemine sahipse, biraz daha şanslısınız.
Sadece “mağaza” değiştirerek, Pokemon GO sürümüne sahip olabilecek, güvenlik endişesi taşımayacaksınız.
Yapmanız gereken, Avustralya üzerinden bir iTunes mağaza hesabı oluşturmak.
Bunu yapmak için de, biri kredi kartı bilgisi girmeniz gerekmiyor.
Bilgisayarınıza indireceğiniz iTunes yazılımını başlatıp, “Uygulamalar” sekmesine girin.
Burada sayfanın en altına kadar inin, sağ alt köşede bir bayrak simgesi göreceksiniz, ona tıklayın ve Avustralya’yı seçin.
Uygulama mağazası – App Store’a girin, arama çubuğuna “Pokemon GO” yazın, ya da uygulama listesinden Pokemon GO’yu seçin.
Apple ID ile giriş yapmanız istendiğinde “Create Apple ID” “Apple ID Oluştur” seçeneğine tıklayın.
Ödeme bilgisi istendiğinde “None” seçeneğini tıklayın ve sizden istenen diğer tüm bilgileri doldurun.

Bu adımları tamamladıktan sonra, mobil cihazınızın ayarlar kısmında, iTunes ve App Store sekmesine girin ve Apple Kimliği’nin üzerine tıklayıp, yeni yarattığınız kimlik ile giriş yapın.
Mağazanızın değiştiği yönünde bir uyarı alacaksınız, tebrikler, artık Avustralya mağazasından Pokemon GO indirip, kurabilirsiniz.
Kurulum işlemleri tamamlandıktan sonra, yine cihazın ayarlar kısmından “iTunes ve App Store” sekmesine girerek, Apple Kimliğinizi eskisine çevirin.
Artık Pokemon peşinde koşmaya hazırsınız!

POKEMON GO NEDEN BİR ANDA PATLADI?

Bu konuda birçok etken sayılabilir. Ama en çok göze çarpanı, Pokemon’un şu anda akıllı telefonları erişimleri en açık olan yaş grubunun çocukluğundan beri aşina olduğu, hatta hayranı olduğu bir çizgi dizi olması gibi duruyor. Her bölümünün bizi ayrı maceralara, ayrı heyecanlara söylediği Pokemon, sevimli hayvancıkları, ağza takılan müziğiyle bizde güzel bir nostalji hissi uyandırıyor. 

Ingress, Niantic’in Pokemon Go’dan önce çıkardığı, Pokemon Go gibi artırılmış gerçekliğin kullanıldığı bir oyun. Oyunun oynanışı temel olarak Pokemon Go’nun aynısı olsa da tabii ki Pokemon Go’nun ulaştığı gibi bir kitleye ulaşamadı. Bunda en büyük etken, Pokemon’un zaten kendini kanıtlamış, büyük bir kitleyi kendine çeken bir marka olması. Yani, Pokemon Go’yu aslında hayran olduğumuz küçük hayvanlarla bezenmiş Ingress olarak düşünebiliriz.

Pokemon’un televizyonlarda yayımlandığı zaman çocuk olup diziyi televizyondan izleyebilenlerin Pokemon Go’nun ana kitlesi olduğunu ortaya koyan açık göstergeler var. Örneğin Pokemon’da dizi ilerledikçe Pokemon evreni de genişledi, orijinal 150 pokemona birçok pokemon dahil edildi. Fakat, oyunda sadece orijinal 150 pokemon yer alıyor. Sonuç olarak, ilk Pokemon neslini izleyenlerle ilk oyunları oynayanlar oyunda daha çok nostalji yaşıyor.

Bütün bunların yanında bir de tüm dünyaya internet üzerinden 2014’ten beri verilen “gerçek hayatta pokemon olsa ne kadar güzel olurdu” mesajı var. Google’ın 2014’te 1 Nisan şakası haritada gezerken bir anda karşınıza çıkan pokemonlarla ilgiliydi, ne büyük bir benzerlik! Google’ın yanı sıra ABD’de neredeyse tüm ülkeyi bir akşam boyunca televizyona bağlayan Super Bowl’un 2016 reklamında da ortalıkta dolaşan pokemonlar görüyorduk. Şimdi bunları reklam kokan hareketler olarak da yorumlayabiliriz, küçük tesadüfler olarak da. Ama aklımızın bir köşesinde, özellikle ABD kullanıcıları için, yenilenen Pokemon fikrini Nintendo güzel değerlendirdi, bu kesin.

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/pokemon-go-android-ve-ios-icin-teknoloji-2297017/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ