Pakette kurban 775 liradan başlıyor

Kurban ibadetini vekaleten yerine getirmek isteyenlere önemli alternatifler sunan marketler, kurban hisse fiyatlarını açıkladı. Kurbanlık almaya gidemeyen çalışanlarla, kesim yapmak için kasap ve yer imkanı bulunmayanların tercihi olan marketten kurban alışverişi, yedi parçaya bölünmüş hissenin eve teslim özelliğiyle de son yıllarda cazip hale geldi.

Pakette kurban 775 liradan başlıyor

ERDİNÇ AKKOYUNLU

Kurban Bayramı’na bir ay kala Migros ve Carrefoursa, fiyatlarını açıkladı. Marketler kurban ibadetini yerine getirmek isteyenler için 12-16 ve 18 kilogramlık koç ve dana paketleri belirledi. Carrefoursa’da en ucuz kurban paketi 869 TL ile 16-18 kilogram arasında değişen bir hisse koç kurban paketi oldu. 16-18 kilogramlık koç kurban paketi 949 TL olarak belirlendi. Büyükbaş da ise 18-20 kilogramlık paketin fiyatı 989 TL oldu. Carrefoursa, Axess Kart ile koli kurban satışlarında 100 TL indirim ve 2 ay erteleme, canlı kurban kesimlerinde ise yüzde 10 indirim ve 2 ay erteleme sunacak.

9 TAKSİTLE KESİM İMKANI

Migros ise 12 kilogramlık koç kurbanlık fiyatını 775 TL olarak belirlerken, 16 kiloluk aynı paket 875 TL, 18 kilogramlık büyükbaş kurbanlık paketi ise 995 TL olarak belirlendi. Migros, kurbanlık paketinde Money Bonus kredi kartı olanlara 75 TL indirim yapacağını da duyurdu, diğer kredi kartlarına da 9 taksit imkanı getirdi. Deniz Feneri kurban hisse bedeli yurt dışında 380 TL, yurt içinde 740 TL olarak belirledi. İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı İHH da kurban için 550 TL ücret ilan ederken, Diyanet Vakfı ise kurban hisse bedelini yurt içinde 690 TL, yurt dışında da 500 TL olarak duyurmuştu.

KIZILAY’DA VEKALETLE KURBAN 740 LİRA

TÜRK Kızılayı vekaleten kurban kesim fiyatını açıkladı. Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, Kurban Bayramı’nın bereket ve neşesinin hem yurt içi hem de yurt dışında yaşanması için büyük bir seferberlik başlattıklarını ifade ederek, “Yurt içinde 21 bin, yurt dışında da 31 bin  hisse kurban kesmeyi hedefliyoruz. Vekaletini Türk Kızılayı’na verecek olan vatandaşlarımız için ücretler, yurt içinde 740 lira, yurt dışında 475 lira olarak belirlendi. Türkiye’de Et ve Süt Kurumu’na ait 5 kombinada kesim yapmayı hedefledik” dedi.

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1133406

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ