Özlü: Büyüme beklenen gibi olmaz ama…

Bakan Özlü, üçüncü çeyrekteki büyüme beklentisiyle ilgili açıklamada bulundu.

Özlü: Büyüme beklenen gibi olmaz ama…

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, üçüncü çeyrekte darbe girişiminin etkisiyle beklenen kadar olmasa da büyümede ilerleme olacağını tahmin ettiklerini söyledi.

Özlü, Balıkesir Sanayi Odası’nda yapılan, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde (BALOSB) 4 fabrikanın açılış töreninde yaptığı konuşmada, firmalara başarı ve bol kazançlar diledi.

Fabrikaların, jeneratör, transformatör, elektrik panosu, modüler ofis sistemleri gibi ürünlerle katma değeri yüksek üretime katkıda bulunacağını belirten Özlü, “Burada üretilenler, dünyanın hemen her yerine ihraç ediliyor. Ülkemizin böyle nitelikli ve ihracat potansiyeli yüksek yatırımlara çok ihtiyacı var.” diye konuştu.

BÜYÜME BEKLENTİSİ

Özlü, AB’nin yüzde 1,6 büyüme tahminini ifade ettiğini, Amerika’da da durumun bundan çok farklı olmadığını kaydeden, şöyle devam etti:

“Her şeye rağmen Türkiye büyüyor ve büyümeye devam edecek. Bu yıl 1. çeyrekte büyüme oranı yüzde 4,8’di, sonra revize edildi ve 4,7’ye indi. 2. çeyrekte yüzde 3,1’di. 3. çeyrekte talihsiz hadiselerin, darbe girişiminin etkisiyle belki beklentiler ölçüsünde bir büyüme olmayacak ama biz yine de bir büyüme bekliyoruz. Bu yıl da inşallah her ne kadar orta vadeli planda yüzde 3,2’lik bir büyüme tahmin ediyorsak da, İnşaallah bunun üzerinde bir büyüme olur.”

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ