Ordu’nun hedefi 1 milyon turist

Körfez ülkelerinden davet edilen 50 gazeteci ve seyahat acentesi temsilcisi için veda programı düzenlendi

Ordu’nun hedefi 1 milyon turist

Ordu Valiliğinin daveti üzerine Irak, Filistin, Birleşik Arap Emirlikleri, Suriye, Lübnan, Katar, Suudi Arabistan, Ürdün, İran, Kuveyt ve Fransa’dan gelen gazeteci ve seyahat acentesi temsilcileri, program kapsamında kentin tarihi, kültürel ve turistik alanlarını gezdi.

Arap ülkelerinden gelen gazeteciler, beş günlük gezi sırasında Ordu’nun doğal güzelliklerini ülkelerinde yayınlamak üzere fotoğrafladı, görüntüledi.

Ordu’nun “1 milyon turist” hedefi doğrultusunda kentte bulunan yabancı davetliler için kentin turistik alanlarından Boztepe’de veda programı düzenlendi.

Vali Yardımcısı Mehmet Erhan Türker, burada yaptığı konuşmada, Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun göreve gelmesiyle Ordu’nun son yıllarda kültür ve turizm alanında gelişme sağladığını söyledi.

Körfez ülkelerinden gelen konuklara ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Türker, “Ordu, bize göre dünyanın bütün ülkelerinden birer güzellik taşıyan ve Türkiye’nin en güzel illerinden bir tanesi. Valimiz bu il için ‘cennetin bir köşesi’ diyor. Sizler de buradaki ziyaretinizde Ordu’nun gerçekten cennetin bir köşesi olduğunu gözlerinizle görmüş olduğunuzu düşünüyorum. Davetimize icabet ettiğiniz için Sayın Valimiz İrfan Balkanlıoğlu başta olmak üzere ilimizdeki teşkilat mensupları adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmanın ardından yabancı katılımcılara teşekkür belgesi takdim edildi.

Program, kent manzarası eşliğinde çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ