Firmandex

Onlisans KPSS tercih işlemi nasıl yapılır?

KPSS tercih kılavuzunun yayınlanmasının ardından binlerce kişi KPSS tercih işlemi nasıl yapılır? sorusunu sordu. İşte Ortaöğretim Onlisans tercihleri ile ilgili tüm merak edilenlerin cevabı.

Onlisans KPSS tercih işlemi nasıl yapılır?

KPSS 2016/2 tercih dönem başladı ve tercih işlemleri için adaylara 30 Aralık’a kadar süre tanındı. Peki KPSS Orta Öğretim, Ön Lisans ve Lisans sınavlarına giren adaylar Devlet Personel Başkanlığı tarafından ilan edilen 2050 adet kadroya başvuru yapacaklar. 30 tercih hakkı bulunan adaylar eğitim durumları ve nitelik kodlarına göre tercihlerini gerçekleştirecekler. ÖSYM’nin AİS platformunda yer alan KPSS tercih ekranına aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.

KPSS/2 tercihlerinin yapılacağı AİS ekranı için tıklayınız

KPSS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

AİS sistemindeki KPSS başlığına aday şifreniz ile giriş yaptıktan sonra tablo 1, 2 ve 3’te yer alan kadrolardan tercih yapıp nitelik kodu ile 30’u geçmemek üzere istek sırasına göre tercihlerini girecekler. Bu sıralamada kadro ve pozisyonun uygunluğuna dikkat edilmelidir.

Tercihlerinizi yaparken size uygun olan kadro ve pozisyonların bulunduğu tablolardaki “Aranan Nitelik Kodları” sütununda yer alan nitelik kodlarını dikkatle incelemeniz ve size uyup uymadığını belirlemeniz son derece önemlidir. Tercihler belirlenmeden önce sistemde kayıtlı mezun olunan alan/program bilgisi mezun olunan alan/program tablolarından kontrol edilmelidir. 

KPSS YERLEŞTİRME SONUÇLARI NE ZAMAN NASIL İLAN EDİLECEK?

Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından mezuniyet tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana öncelik tanınacak. Adaylar KPSS yerleştirme sonuçlarnı ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenecekler ve başarılı olan adayların kadro ve pozisyonlara ataması doğrudan yapılacak. KPSS yerleştirme sonuçlarının ne zaman ilan edileceği henüz açıklanmadı.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ