Oculus Rift’in Çıkış Tarihine Sayılı Günler Kaldı

Milyonlarca kişi tarafından merakla beklenen Oculus Rift, sonunda satışa sunuluyor. Cihazın çıkış tarihine sayılı günler kaldı…

Oculus Rift’in Çıkış Tarihine Sayılı Günler Kaldı

İlk başta internet üzerinden topladığı bağışlar ile geliştirilen ancak profesyonel bir projeye dönüştükten sonra Facebook tarafından satın alınan Oculus Rift, nihayet görücüye çıkmaya hazırlanıyor. Uzun bir süredir geliştirilme sürecinde olan ve ertelenmesi ile bekleyenlerini üzüntüye boğan sanal gerçeklik gözlüğü, gelecek ay içerisinde satışa sunulmuş olacak. Konuyla ilgili yeni bir açıklama yapan geliştirici ekip, gözlüğün kesin çıkış tarihini tekrardan doğrulamış bulunmakta. Bununla beraber cihazın hangi ülkelerde görücüye çıkacağına da değinen şirket, bölge bazlı detaylara inmekle kalmayıp ülkeler dahilinde de bir açıklama yaptı denilebilir. Şimdiden söyleyelim; cihazın başlangıçta satışa sunulacağı ülkeler arasında ne yazık ki Türkiye bulunmuyor.

Öncelik Fransa ve Almanya

Oculus tarafından yapılan duyuruya göre sanal gerçeklik gözlüğü, Avrupa bölgesinde ilk olarak Fransa ve Almanya ülkelerinde satın alınabilir olacak. Bunun yanında Kanada ve Birleşik Krallık ülkelerinde de satışa sunulacak olan gözlüğün 20 Eylül 2016 tarihinde adı geçen ülkelerde görücüye çıkacağı belirtiliyor.

Satış Fiyatı 699 Euro

Avrupa bölgesindeki satışların Amazon üzerinden gerçekleşeceğini açıklayan Oculus, gözlüğün 699 Euro karşılığında satın alınabileceğini bildirdi. ABD bölgesinde Best Buy mağazalarını ziyaret edecek olan Oculus Rift, Kanada’da ise Microsoft aracılığıyla müşteriler ile buluşacak. Eylül ayından sonra satışların küresel çapta gerçekleşmesi bekleniyor. Ancak konuyla ilgili henüz net bir detay paylaşılmış değil.

Haberin videosunu izlemek görseller için tıklayın.

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/oculus-rift-in-cikis-tarihine-teknoloji-2296608/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ