FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Mustafa Tahhan vefat etti

Eski Başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan’ın yakın dostlarından Mustafa Tahhan, tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Mustafa Tahhan vefat etti

Eski Başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan’ın yakın dostu olan Dünya Müslüman Öğrenciler Kuruluşu (İİFSO) Kurucu Genel Başkanı Mustafa Tahhan, İstanbul Fatih’te tedavi gördüğü hastanede 81 yaşında Hakk’a yürüdü.

 

 

Mustafa Tahhan’ın cenazesi, 27 Eylül Cuma günü Fatih Camii’nde Cuma Namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından defnedilecek.

MUSTAFA TAHHAN KİMDİR?

 

 

Lübnan 1938 doğumlu olan Mustafa Tahhan, Orta eğitimini Suriye’de yapmış, 1964 tarihinde Kimya mühen­disliğinden mezun olmuştur. Aksiyoner yönü ağır basan Tahhan, IIFSO’nun kuruluşuna katılmış ve 1969’da aynı teşkilâtın malî işler müdürlüğüne getirilmiştir. 1971 yı­lında IIFSO genel sekreterliğine seçilen Tahhan, 1984 yı­lına dek bu görevde kalmış, bu süre içinde çoğunluğu Müslüman azınlıkların bulunduğu bölgelerde yaşayan Müslümanların dillerinde olmak üzere, yaklaşık 60 dilde kitaplar yayınlamıştır. Yine bu süre içinde bir dergi çıkar­maya başlayan Tahhan, dünyanın birçok bölgesini ge­zerek evrensel İslâmî uyanışın içinde bulunduğu şartlar ve önündeki problemleri yakından gözlemlemiş, bu da tespitlerindeki isabet oranını yükseltmiştir.

Mustafa Tahhan’ın İstikamet ve Sapma Arasında İslami Hareket, el-Kıyade fi’l amelil İslâmî (II cilt), Filistin el’Müslime, Nazarât fi vaku’l Müslimin, es-Sırau’l-Hadâri ve Devrü’ş-Şebâ’bi’l Müslim adlı eserleri bulunmaktadır.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.