Murat Sabuncu kimdir? Neden gözaltına alındı?

31 Ekim pazartesi günü itibariyle gözaltına alınan Murat Sabuncu kimdir? Cumhuriyet Gazetesi genel yayın yönetmeni Murat Sabuncu neden gözaltına alındı?

Murat Sabuncu kimdir? Neden gözaltına alındı?

Bu sabah yapılan operasyon kapsamında Cumhuriyet Gazetesi genel yayın yönetmeni Murat Sabuncu gözaltına alındı? Peki Murat Sabuncu kimdir? Cumhuriyet Gazetesi genel yayın yönetmeni Murat Sabuncu neden gözaltına alındı? İşte detaylar

MURAT SABUNCU KİMDİR?

Mesleki kariyerine ilk olarak Milliyet gazetesinin Ekonomi Servisi’ni yöneten başayalan Murat Sabuncu, daha sonraki yıllarda Tempo Dergisi ve Fortune Türkiye’nin Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir

Sabuncu, SKY Türk 360 uzun süre TMSF’ye devredilmeden önce önce haftalık ve günlük programlar yapmıştır

OHAL devam ettiği sürece Türkiye’ye dönmeme kararı alan Can Dündar’ın ayrılmasıyla boşalan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevine gazetenin Genel Yayın Koordinatörü olan Murat Sabuncu getirildi.

13 YÖNETİCİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI VAR

Cumhuriyet Gazetesine yönelik operasyonda Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu ile yazar Güray Öz gözaltına alındı. İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay ile Öz’ün evlerinin arandığı belirtiliyor.

Gazetenin yazar ve yöneticilerinin evlerinde arama yapılıyor. Gazetenin 13 yöneticisi hakkında gözaltı kararı bulunduğu iddia ediliyor. 

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ