FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Mide yanmasına altınmühür

Hint zerdeçalı ve sarıkök diye de adlandırılan altınmühür otu mide sorunlarını geçiriyor, bağırsakları çalıştırarak sindirimi hızlandırıyor.

Mide yanmasına altınmühür

Hint zerdeçalı ve sarıkök diye de adlandırılan ‘altınmühür otu’ mide sorunlarını geçiriyor, bağırsakları çalıştırarak sindirimi hızlandırıyor.

Bitkisel tedavi uzmanları altınmühür otunun özellikle mide, bağırsak ve sindirim için faydalı olduğunu dile getiriyor. Bu bitki aynı zamanda kronik yaralarda ve ülserde de etkilidir.

GÖZE KOMPRES YAPIN

Mantar hastalığına da iyi gelen altınmühür, özellikle kadınlarda karşılaşılan vajinal mantarın; aynı zamanda da pamukçukların iyileştirilmesinde etkin rol oynamaktadır.  Göz yorgunluğu, göz kaşıntısı ya da kızarıklığı problemleriyle karşılaşan kişiler, bu otun çayını hazırlayarak, çayı pamuk yardımıyla gözlerine kompres uygulamalıdırlar. Altınmühür bitkisinin yapraklarından elde edilen lapa ise, ciltte görülen isilik ve benzeri alerjik problemlerin iyileştirilmesine katkıda bulunmaktadır.

TIRNAK MANTARINI İYİLEŞTİRİR

Mide bulantısının giderilmesi, aynı zamanda safranın dengelenmesinde de bu bitkiden faydalanmak mümkündür. Bununla birlikte bağırsak solucanlarının düşürülmesine de katkıda bulunur. Tırnak mantarının iyileşmesine de yardımcı olan altınmühürün kullanımı, tırnak mantarı içinse sürülmesi ya da içilmesi tavsiye edilmektedir…

PROSTATA ÇARE OLUYOR 

Faydaları arasında sindirim sistemini düzenlemesinden de söz etmek gerekmektedir. Gıda 
zehirlenmesi gibi rahatsızlıklarda meydana gelen ishal ya da bulantı gibi problemler, altınmühürle giderilebilmektedir. Prostat probleminin tedavisinde de etkilidir.

ÇAYINI 10 GÜNDEN FAZLA İÇMEYİN

Altınmühür çayının hazırlanması için gereksinim duyulan bir bardak kaynar su içerisine atılan bir tatlı kaşığı altınmühür bitkisi, bu ölçülerde demlenerek günde dört sefer içilebilir; 10 günden sonra, altın mühür bitkisinin içilmesine ara verilmesi gerekmektedir; aksi takdirde, karaciğer üzerinde olumsuz etkiler yaratabilmektedir…

KAYNAK : gunes.com

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.