Mercedes’ten 4 yeni motor

Mercedes Benz, 2017 S Serisi için ürettiği yeni motorları tanıttı.

Mercedes’ten 4 yeni motor

Otorehberi

Mercedes Benz, 2017 model S Serisi araçlar için dört yeni motor üretti. Alman marka, son dönemde sık sık gündeme gelen ’emisyon’ konusunda sıkıntı yaşamak istemiyor olmalı ki, motorlarda yer alan her bir silindiri 500 cc’lik hacme sahip olacak şekilde tasarladı. Mercedes mühendisleri bu yöntemle yakıt tükletimlerini aşağıya çekmeyi hedefliyor.

Bu motorlardan iki tanesi 3.0 litrelik dizel ve benzinli üniteler. Diğer ikisi ise 4.0 litrelik V8 ve 2.0 litrelik motorlar.

3.0 litrelik motorlardan başlayalım…

Benzinli ünite 6 silindirli olup 408 beygirlik güç ve 500 Nm’lik tork üretebiliyor. Dizel motorun maksimum gücü ise 313 beygirken, tork değeri 649 Nm. 

Öte yandan bu dizel motor bir dizi yeniliği de beraberinde getiriyor. Motor alüminyum bloktan oluşurken, silindir duvarları nano korumaya sahip.

Şuradan dört silindir düş bakalım!

4.0 litrelik V8 ünite ise twin-turbo ile destekleniyor. 476 beygir gücündeki motor, devir saatinin göstergesi 2000’e vurduktan sonra 700 Nm’lik tork üretebiliyor. Üstelik bu motor, hıza ihtiyaç olmadığı anlarda otomatik olarak 4 silindiri devre dışı bırakıyor.

Sıkıntı yok, alternatör var

Ve son olarak 2.0 litrelik dört silindirli ünite… 

Bu motor da 4.0 litrelik versiyonda olduğu gibi twin-turbo desteğine sahip. 268 beygir gücündeki bu en küçük versiyon 48 voltluk alternatörle uyumlandırıldı. Nedeni ise, yakıt tüketimini daha aşağıya çekebilmek. 

 

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ