FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Mehmetçik’in yemeklik yağı Trakya Birlik’ten

Birlik Başkanı Sezen, Milli Savunma Bakanlığı ile 5 bin ton yağ alımı için anlaşma yaptıklarını söyledi.

Mehmetçik’in yemeklik yağı Trakya Birlik’ten

Birlik Başkanı Sezen, Milli Savunma Bakanlığı ile 5 bin ton yağ alımı için anlaşma yaptıklarını söyledi.

Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen, Milli Savunma Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca imzalanan “gıda maddeleri tedariki”ne ilişkin protokole göre, Mehmetçik'in yemeklik ayçiçeği yağı ihtiyacının Trakya Birlik'ten karşılanacağını söyledi.

ÇİFTÇİYE DESTEK 

Sezen, TSK'da görev yapan personelin sağlıklı, kaliteli, güvenli ve dengeli beslenmesinin önemli olduğunu belirtti. Protokolün bu kapsamda yerli ürün teminiyle çiftçiye de destek olacağını ifade eden Sezen, “Başbakan Binali Yıldırım, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'ya teşekkür ederim” dedi.

PAZAR GENİŞLEYECEK 

Gıda maddeleri tedarikine ilişkin protokolün getirilerinin de olacağını dile getiren Sezen, “Sonuçta ordumuzun tüm yemek yapan fabrikalardan aldığı yemeklerde de Biryağ kullanılmasının belirtilmesi ve istenmesi üzerine bu bize pazarda biraz daha genişleme yolunu açacaktır. Üretimimizin üzerinde bir pazara sahibiz şu anda. Yeni aldığımız yatırım kararlarıyla da bu üretimi artırmayı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen 5 bin ton yemeklik yağın mayıs ayından itibaren TSK'ya teslim edileceğini belirtti.

 

KAYNAK : gunes.com

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.