FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Mahsun Kırmızıgül’ün zararı çok büyük

14 milyon liraya mal olduğu iddia edilen Mahsun Kırmızıgül’ün tartışmalı filmi ‘Vezir Parmağı’ sanatçıya pahalıya patladı. Gişede beklediği ilgiyi göremeyen filmi ikinci haftasında 400 bin kişi izlerken, 4 milyon liralık hasılat elde edebildi.

Mahsun Kırmızıgül’ün zararı çok büyük

25 Ocak çarşamba günü itibariyle vizyona giren Mahsun Kırmızıgül’ün son filmi Vezir Parmağı gişede beklediği ilgiyi göremedi. Gösterime girdiği günden beri fragmanında yer alan sahneler ile dikkatleri üzerine çeken film, bazı belediyeler tarafından protesto edilerek yasaklandı. Sinemada izleyenlerin de tepki göstermesi, gişeye yansıdı.

14 milyon liraya mal olduğu iddia edilen filmi ikinci haftasında toplamda 401 bin 791 kişi izledi. Bu rakamdan 4 milyon 716 bin 703 liralık hasılat elde eden Mahsun Kırmızıgül büyük zarar etti. Box Office Türkiye verilerine göre; 400 salonda gösterime giren film ilk 10 günde hüsrana uğradı.

‘Vezir Parmağı’ Anamur’da yasaklandı

Son zamanlarda gündemde olan ve Mahsun Kırmızıgül´ün senaryosunu yazıp yönettiği, baş rolde oynadığı Vezir Parmağı filmine Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe´den boykot geldi. MHP´li Belediye Başkanı Mehmet Türe, “Ben burada belediye başkanı olduğum sürece Anamur belediye sinemalarında Mahsun Kırmızıgül´ün Vezir Parmağı isimli filmi oynatılmayacaktır” dedi. Mahsun Kırmızıgül´e seslenen Başkan Türe, “Eğer Mahsun Kırmızgül gerçekten bir film çekmek istiyorsa Doğu’da, Güneydoğu’da, Irak’ta, Suriye’de PKK terör örgütüne karşı mücadele eden asker ve polisimizin konu alındığı bir film çeksin, biz de arkasında duralım hep beraber izleyelim. Eğer senaryoda bir sıkıntı çekiyorsa ben eski bir asker olarak Mahsun Kırmızıgül’e senaryo konusunda yardımcı olurum. Anamur sinemalarında oynatmaya hazırım” dedi. ‘Oynama şansı yok’Amacının siyasi şov yapmak olmadığını kaydeden Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, “Vatanımızın ve Milletimizin birlik beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğu bu dönemde safımı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden ve Türk Milleti’nden yana belli etmek istiyorum. Vezir Parmağı filminin Anamur sinemalarında oynama şansı yoktur. Bunun gibi filmler, terör örgütlerine destek veren, psikolojik destek veren, tarafını belli eden sanatçıların eserleri Anamur sinemalarında yer bulamayacaktır” dedi. Develi’de de yasaklandıKayseri’nin Develi İlçesi Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Cabbar da, Mahsun Kırmızıgül’ün yönetip oynadığı ‘Vezir Parmağı’ adlı filmin milli ve manevi değerlere ters olduğunu iddia ederek, belediyenin sinema salonunda oynatılmayacağını bildirdi.Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, sosyal medyada yaptığı açıklamada, “Medyada reklamı gösterilen ve bizlerin milli, manevi değerlerine ters olan, ecdadımızla adeta dalga geçen sahneleri ve senaryosu olan Mahsun Kırmızıgül’ün Vezir Parmağı adlı filmi belediyemiz sinema salonunda kesinlikle ve kesinlikle gösterime girmeyecektir. Bu ve benzeri örf, adet, gelenek, görenek ve ahlaki hassasiyetlerimize ters filmler, biz yönetimde olduğumuz sürece Develi Belediyesi Sinema Salonunda gösterime girmeyecektir” ifadelerine yer verdi. İlçede sadece belediyenin sinema salonu bulunuyor.Sosyal medyada yerden yere vurulduGeçtiğimiz hafta Çarşamba günü vizyona giren filmle ilgili izleyicilerden de birçok eleştiri geldi. Mahsun Kırmızıgül’ün takipçileri ,filmle ilgili fotoğraflarının altına İslam, namaz, Osmanlı, kadın gibi değerlerin alaya alındığını yazarak kızgınlığını dile getirdi. Ayrıca bazı takipçileri de Mahsun Kırmızıgül’ü siyasi fikirlerinden dolayı boykot ederek filmi izlemeyeceğini ifade etti. Gişede hüsrana uğradıMahsun Kırmızıgül, yeni filmi Vezir Parmağı ile bu kez komedi yönü de olan bir yapıma imza attı ama gişede hüsran yaşadı. Box Office Turkey verilerine göre ilk üç günde 242 bin seyirciye ulaşabildi. Film haftanın en çok izlenenleri listesinde, Ata Demirer’in ‘Olanlar Oldu’su ve çizgi animasyon filmi Moano’nun ardından ancak üçüncü olabildi.

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.