KYK burs başvuru sonuçları bugün açıklanacak mı? (24 Ekim)

KYK burs sonuçları açıklandı mı? Burs ücreti almak isteyen binlerce üniversite öğrencisi KYK burs sonuçlarını sorguluyor. İşte KYK burs sonucu öğrenme sayfası

KYK burs başvuru sonuçları bugün açıklanacak mı? (24 Ekim)

24 Ekim itibariyle KYK burs sonuçları bugün açıklanacak mı? 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı dönemi içinde KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? Eğitim süreci içinde KYK bursu almak isteyen üniversite öğrencileri burs sonuçlarını merak ediyor. Peki KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK burs sonuçları öğrenme sayfası ve detayları haberimizde

KYK burs sonuçlarını öğrenme ekranı için tıkla

KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN SONUÇLANACAK?

2016 – 2017 yılı eğitim öğretim dönemin içinde başlayan KYK burs başvuru sonuçları başvuruların bitiş tarihinden itibaren 2 hafta içerisinde açıklanması bekleniyor. Kredi Yurtlar Kurumu konuyla ilgili resmi açıklama yapması halinde tüm gelişmeleri haber7.com’dan takip edebilirsiniz.

KYK BURSU HANGİ DURUMLARDA KESİLİR?

– Öğretim kurumundan ayrılması, çıkarılması veya geçici olarak uzaklaştırılması,
– Vazgeçme, izin alma, kayıt dondurma,
– Sağlık sebebiyle öğretim kurumuna devam etmemesi,
– Öğretim kurumunu değiştirmesi esnasında, eski okulunda bir yıldan fazla başarısız olması ya da öğretimine bir yıl ara vermesi,
– Öğretim kurumunun kapatılması,
– Kurum yurtlarından süresiz çıkarılma cezası alması,
– Asgari ücret düzeyinde devamlı gelirle çalışması,
– Kesin hükümle mahkum olması

KYK BURS ÜCRETLERİ NE KADAR?

Seçim vaatleri içinde yer alan kyk burs miktarının artırılması AK Parti’nin tek başına iktidara gelmesiyle kesinlik kazandı.. Buna göre 2016-2017 yılı kyk burs başvurusu yapan ve kyk öğrenim bursu kazanan öğrencilere 2017 ocak ayından itibaren her ay 400 tl burs ödenecek.

KYK BURSUNDAN KİMLER YARARLANABİLİR?

Burstan yararlanacak öğrenciler,

– Ön lisans öğrencileri,
– Lisans öğrencileri,
– Açık Öğretim öğrencilerinden sadece önceliğe sahip öğrenciler,( şehit çocuğu/kardeşi , gazi çocuğu, anne ve babası her ikisi de ölü olanlar vb.)
– İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler, ( intibak veya hazırlık sınıfında burs verilmez.)
– Yüksek Lisans (Master ve Doktora) öğrencileri,(hazırlık sınıfında burs verilmez)
– ÖSYM sınav sonucunda ham puan bazında herhangi bir puan türünde ilk 100’e giren öğrenciler,
– Amatör Milli Sporcu belgesine sahip olan öğrenciler,
burstan yararlanabilmektedir.

Not: Bir öğrenci aynı anda, hem burs hem de öğrenim kredisi alamaz.

ÖĞRENİM KREDİ VE BURSLARI NASIL ÇEKİLECEK?

Öğrenciler kyk.gov.tr adresindeki T.C. Ziraat Bankası linkinden KYK Kredi/Burs Ödemeleri bölümünden öğrenecekleri şubelerinden adına düzenlenmiş olan BANKKART’ını alarak (daha sonrada gönderilebilir) burs yada öğrenim kredilerini T.C. Ziraat Bankası ATM’lerinden süre tahdidi olmaksızın istedikleri zaman, ATM’lerin bulunmadığı yerlerde ise herhangi bir T.C. Ziraat Bankası şubesinden masraf ödemeden tahsil edebileceklerdir. Öğrencilere TC Kimlik Numaralarının son rakamına göre 6.-10. Günleri arasında ödeme yapılacaktır.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ