KPSS şartı olmadan Enerji Bakanlığı memurluk alımları

Binlerce kişinin beklediği haber Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’dan geldi. Yayınladığı ilana göre, Bakanlık bünyesine KPSS Şartsız Personel Alımı yapılacak. Peki kaç kişi alınacak ve başvuru tarihleri ne zaman olacak? İşte tüm detaylar

KPSS şartı olmadan Enerji Bakanlığı memurluk alımları

Enerji Bakanlığı KPSS Şartsız personel alımı için düğmeye bastı. Yayınladığı ilana göre KPSS şartı olmadan 100 personel alımı yapacağını duyurdu. 

Enerji ve Tabbi Kaynaklar Bakanlığı, bir ilan yayınlayarak KPSS Şartı olmadan 100 Personel Alımı yapacağını duyurdu. Alım yapılacak personeller sözleşmeli statüsünde olacak ve Bakanlık bünyesinde istihdam edilecek. KPSS Şartsız Memur Alımı için uzunca zamandır takipte olan vatandaşlar ise bu ilan ile heyecanlanmış durumda.

Enerji Bakanlığı KPSS Şartsız Personel Alımı duyurusu ile birlikte pek çok kişi;” Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı KPSS Şartsız Personel Alım şartları, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Personel Alım tarihleri” gibi aramalar yapıyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı KPSS Şartsız Personel Alım Şartları neler?

Enerji Bakanlığı, bünyesinde istihdam etmek üzere 100 kadar KPSS Şartsız Personel Alımı yapacak. Kurum, Personel Alım şartlarını şöyle duyurdu;

1. Mühendislik Fakültelerinin Maden, Jeoloji ve Harita/Jeodezi ve Fotoğrometri/Geomatik mühendisliği bölümlerinden mezun olmak.

2. Maden Mühendislerinde, yer altı üretim yöntemi ile faaliyet yürütülen maden işletmelerinde yeraltında en az beş yıl çalışmış olmak (SGK bildirimleri, yeraltında çalıştığına dair kamu kurumlarının yazısı veya Teknik/Daimi Nezaretçilik kayıtları)

3. Jeoloji Mühendislerinde, yeraltında; yapı işleri (tünel) veya madencilik faaliyeti yürütülen işletmelerde en az beş yıl çalışmış olmak (SGK bildirimleri, yeraltında çalıştığına dair kamu kurumlarının yazısı veya MİGEM deki yer altı işletmelerinde çalıştığına dair Teknik Eleman
kayıtları).

4. Harita/Jeodezi ve Fotoğrometri/Geomatik Mühendislerinde yeraltında; yapı işleri (tünel) veya madencilik faaliyeti yürütülen işletmelerde en az beş yıl çalışmış olmak (SGK bildirimleri, yeraltında çalıştığına dair kamu kurumlarının yazısı veya MİGEM deki yer altı işletmelerinde çalıştığına dair Teknik Eleman kayıtları).

5. Sağlık bakımından uzun süre seyahat etmesine ve belirlenen görevleri yapmasına engel hali bulunmamak.

6. Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, muaf, tecilli veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

7. Adayların 50 yaşından gün almamış olması.

8. MİGEM’den alınarak imzalanacak müracaat formu ve cv-özgeçmiş.

Enerji Bakanlığı’nın 100 Personel için ayırdığı kadrolar ve pozisyonlar şöyle; 50 Maden Mühendisi, 25 Jeoloji Mühendisi ve 25 Harita Mühendisi

Başvurular ise 10 Ocak 2017 tarihinde sona erecek. Şartları taşıyan ve ilgili Üniversitelerden mezun olmuş olanların 10 Ocak 2017’ye kadar Enerji Bakanlığı Personel Alımı için, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğüne başvurması gerekiyor.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ