Kekilli’den ‘döviz bozdurma’ şarkısı

Sanatçı Murat Kekilli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘döviz bozdurma’ çağrısına destek amacıyla “Bizde Türk Lirası Tek Geçer Akçe” adlı şarkı besteledi. Toplumun duyarlılığına destek olmak için ne yapabileceğini düşünen Kekilli, “Burada paranın kendisi değil, ülkemizin içinde bulunduğu durum söz konusuydu. Bu sebeple milli ruhu referans alarak biraz da mizah katarak fikrimizi anlatmak istedik” dedi.

Kekilli’den ‘döviz bozdurma’ şarkısı

Şarkı besteleyen sanatçı Murat Kekilli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “döviz bozdurma” çağrısına destek verdi. Kekilli, yaptığı açıklamada, son günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı doğrultusunda, Türk lirasının kullanımıyla ilgili esnaf, işçi, memur, iş adamı, öğrenci, sivil toplum kuruluşu gibi ülkede toplumsal duyarlılığı olan kim varsa herkesin ortaklaşa sahiplendiği muazzam bir kampanya başladığını söyledi.

Mizah katarak destek verdi

Kendisinin de bir müzisyen olarak bu toplumsal duyarlılığa kayıtsız kalamadığını ifade eden Kekilli, “Toplumsal duyarlılığa destek olmak için ‘biz ne yapabiliriz?’ diye düşündük. Aklımıza Türk lirası ile ilgili bir beste yapmak geldi. Aslında biz bütün demeçlerimizde para için, sanatın bulaşması gereken son alandır derdik. Ancak burada paranın kendisi değil, ülkemizin içinde bulunduğu durum söz konusuydu. Bu sebeple milli ruhu referans alarak biraz da mizah katarak fikrimizi anlatmak istedik.” diye konuştu.

Kekilli, “Bizde Türk Lirası Tek Geçer Akçe” adıyla bir şarkı bestelediğini aktararak, insanlara dövizini Türk lirasına çevirmeyi tavsiye etti. Sanatçı Murat Kekilli’nin, sosyal medya hesaplarında paylaştığı şarkıda, “İhtiyacın her neyse beğen gülüm dükkan senin/Bizde Türk lirası tek geçer akçe/Beğen gülüm dükkan senin/Al çeşit çeşit ne varsa, hepsi de emrine amade/Yeter ki bana gel Türk lirasıyla/Beğen gülüm dükkan senin/Yeter ki bana gel Türk lirasıyla/Beğen aşkım dükkan senin” sözleri yer alıyor.

Erdoğan’ın ‘bozdurun’ çağrısına ünlülerden destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “dövizleri bozdurun” çağrısına sanat camiasından destek çığ gibi büyüor. Dün Ebru Yaşar’ın 10 bin dolarını bozdurup dekontunu sosyal medyadan paylaşmasının ardından, bir adım da ünlü şarkıcı Ferman Toprak’tan geldi. 150 bin dolarını paylaşan ve dekontunu sosyal medyadan paylaşan Ferman Toprak “Ülkemizin Türk lirasına değer katmak için dolarımızı bozdurduk” notunu düştü.Ferman Toprak’ın dekont paylaşımı: Ferman Toprak (@fermantoprak) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (6 Ara 2016, 07:15 PST) Ebru Yaşar da dün “Türk liramıza değer katalım” hashtagiyle bozdurduğu dolarların dekontunu paylaşmıştı. İşte o fotoğraf: Ebru Yaşar Gülseven (@ebruyasaronline) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (6 Ara 2016, 03:55 PST)

Murat Kekilli şarkıyı Instagram hesabından paylaştı:

MURAT KEKİLLİ (@kekillimurat) tarafından paylaşılan bir video (9 Ara 2016, 05:55 PST)

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ