Firmandex

Kayseri’yi kana bulayan teröristin kimliği tespit edildi

İçişleri Bakanı Soylu ve Sağlık Bakanı Akdağ Kayseri’deki saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Bakan Soylu, sabah gerçekleştirilen saldırıyla ilgili 7 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Teröristin kimliğinin belli olduğunu belirten Soylu, çalışmaların ardından açıklanacağını söyledi.

Kayseri’yi kana bulayan teröristin kimliği tespit edildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ Kayseri Valiliği’nde açıklama yaptı.

Soylu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“12 şehidimiz Adli Tıp’a intikal etmiş durumda. Bir şehidimiz de üniversite hastanesinde. 13 şehidimiz var. 56 yaralımız var, 12’si yoğun bakımda 4’ü ağır. Şu anda 7 kişi gözaltında, 5 kişi aranıyor. Teröristin kimliği belli.”

Sağlık Bakanı Akdağ’ın açıklamasından öne çıkan başlıklar ise şöyle:

“Bir hanımefendiyle karşılaştık. Ellerini açmış dua ediyordu. İçeride hastanız mı var diye sordum. ‘Yaralılardan birinin durumunun ağır olduğunu işittim, ona dua etmeye geldim’ dedi. Tabii biz de çok duygulandık. Bu millet bu ruha sahip oldukça Allah’ın izniyle milletimizin birliğini zedeleyecek hiçbir güç yok. Gerçekten görmenizi isterdim.”

Kurtulmuş: Oklar PKK’yı işaret ediyor

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Kayseri’de bu sabah gerçekleştirilen terör saldırısıyla ilgili, “Oklar PKK’yı işaret ediyor” dedi. Kurtulmuş ayrıca, saldırıda komandoların hedef alındığının aşikar olduğunu belirtti. Bu sabah Erciyes Üniversitesi kampüsü önünde, izne çıkan askerleri de taşıyan halk otobüsüne yönelik canlı bomba saldırısı düzenlendi. Saldırıda 13 asker şehit oldu, 6’sı ağır 55 kişi yaralandı. Saldırıyla ilgili, “Oklar PKK’yı işaret ediyor” diyen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Saldırıda komandoların hedef alındığı aşikar” ifadelerini kullandı. Geçtiğimiz hafta Beşiktaş’ta gerçekleştirilen terör saldırısına işaret eden Kurtulmuş, “Kullanılan bomba fabrikasyon” bilgisini verdi. 2016 yılı içinde 26 saldırı düzenlendiğinin altını çizen Kurtulmuş, “Hiçbir terör örgütü yalnız değildir. Lojistik, askeri, siyasi destekleri vardır. Saldırganlar sınır ötesinden destek alıyor” dedi. Erdoğan: Terör ortak saldırıyor seferberliğimiz sürecek İçişleri Bakanı Soylu: 8 şehidimizin kimliği tespit edildi Genelkurmay Başkanı Akar: Mücadelemiz sürecek Başbakan Yıldırım: Saldırıyı canlı bomba yaptı

Erdoğan: Terör ortak saldırıyor seferberliğimiz sürecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri Komando Tugay Komutanlığı’ndan izne çıkan er ve erbaşları taşıyan araca yapılan terör saldırısıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Maruz kaldığımız bu saldırıların, bölgemizde yaşanan olaylardan, özellikle Suriye ve Irak’taki gelişmelerden, hatta ekonomideki dalgalanmalardan bağımsız olmadığını biliyoruz.” “Hep birlikte Türkiye olma günü”Milli seferberlik ruhuna işaret eden Cumhurbaşkanı, “Terör örgütlerine karşı, milletimizle birlikte, bir milli seferberlik ruhu içerisinde hep birlikte kararlılıkla mücadele edeceğiz. Gün farklılıklar üzerinden kısır çekişmelerle enerjimizi heba etme, kavga etme değil, ‘Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ ilkeleri çerçevesinde bir olma, beraber olma, kardeş olma, hep birlikte Türkiye olma günüdür” dedi. “Terör örgütlerinin ortak saldırısı altındayız”Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kayseri’de yaşanan bombalı saldırı ile ilgili yazılı açıklaması şöyle: “Bugün Kayseri’de, çarşı iznine çıkan askerlerimizin bulunduğu halk otobüsünü hedef alan bir canlı bomba saldırısı yapılmıştır. 13 şehidimiz ve 55 yaralımız vardır. Geçtiğimiz Cumartesi gecesi İstanbul’da Beşiktaş’ta yaşanan hadise neticesinde halen yüreklerimiz yanarken, Kayseri’de yapılan bu bombalı saldırı acımızı daha da artırmıştır. Terör eylemleri, asker ve polislerimizle birlikte 79 milyon vatandaşımızın tamamını hedef almaktadır. Türkiye, terör örgütlerinin ortak saldırısı altındadır. Özellikle bölücü terör örgütü, tüm imkanlarını kullanmaktadır. Eylemlerin biçimi ve hedefleri, bölücü terör örgütünün asıl gayesinin Türkiye’nin önünü kesmek, ayağına çelme takmak, gücünü ve enerjisini başka yönlere yoğunlaştırmak olduğunu tüm açıklığıyla ortaya koymaktadır. “Bu saldırı Irak ve Suriye’den bağımsız değil”Maruz kaldığımız bu saldırıların, bölgemizde yaşanan olaylardan, özellikle Suriye ve Irak’taki gelişmelerden, hatta ekonomideki dalgalanmalardan bağımsız olmadığını biliyoruz. Bu terör örgütlerine karşı, milletimizle birlikte, bir milli seferberlik ruhu içerisinde hep birlikte kararlılıkla mücadele edeceğiz. Gün farklılıklar üzerinden kısır çekişmelerle enerjimizi heba etme, kavga etme değil, “Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” ilkeleri çerçevesinde bir olma, beraber olma, kardeş olma, hep birlikte Türkiye olma günüdür. Kayseri’deki saldırıda hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaralılarımıza Rabbimden acil şifalar niyaz ediyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.”

Başbakan Yıldırım: Saldırıyı canlı bomba yaptı

Başbakan Binali Yıldırım, Kayseri’de gerçekleştirilen terör saldırısıyla ilgili açıklama yaptı. Yıldırım, “Askerleri taşıyan otobüse canlı bomba saldırısı oldu” dedi. Terörle mücadelede kararlılık vurgusu yapan Başbakan şunları söyledi:”Adı ne olursa olsun, hangi kılıkta, hangi surette gelirse gelsin terör alçaklıktır, insanlık dışıdır. Masum insanları öldürmek, insanlığı öldürmek gibidir. Ama terör örgütü şunu bilmelidir ki Çanakkale ruhu, İstiklal ruhu bu millette tam anlamıyla vardır. Bu olaylar milletimizin ve bizim terörle mücadele gücümüzü zayıflatmaz, aksine artırır.”Kayseri’de, çarşı iznine çıkan askerlerin içinde bulunduğu özel halk otobüsünün Talat Bulvarı Caddesi üzerinde Erciyes Üniversitesi önünden geçişi sırasında bombalı araçla saldırı düzenlendi. Alçak saldırıda 13 askerimiz şehit oldu, 6’sı ağır 55 kişi yaralandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan saldırıyla ilgili bilgi aldı Kayseri’de bombalı saldırı: 13 şehit 48 yaralı

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ