Firmandex

İzmir-Çandarlı otoyolu ihaleye çıkıyor

Bakan Arslan, İzmir-Çandarlı otoyol ihalesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Arslan, projenin ihale tarihi ve güzergahı hakkında bilgi verdi.

İzmir-Çandarlı otoyolu ihaleye çıkıyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, bir televizyon programında İzmir – Çandarlı otoyol ihalesiyle ilgili açıklamalar yaptı.

İhalenin ilana çıkış tarihinin 9 Şubat 2016 olduğunu ifade eden Arslan, sonra tarihin 15 Şubat 2017 olduğunu ifade etti. 3 yıl içerisinde projenin bitirilmesinin hedeflendiğini anlatan Arslan, otoyolun 76 kilometrelik bir proje olduğunu bildirdi. 

YOLUN GÜZERGAHI

Bakan Arslan, ek kısa süreyi hangi firma verirse ihalenin o firmaya verilmesinin planlandığı da bilgisini vererek, “3 şerit gidiş 3 şerit geliş olacak. Böylece de ağır sanayinin olduğu Tüpraş’ın, Petkim’in diğer Nemrut’taki limanların olduğu bölgede ağır araç trafiğinden ağır çok ciddi bir trafik keşmekeşi var. Bunu rahatlamış olacağız. Hem sanayiye katkı sağlamış olacağız, sanayinden çıkan araçların trafiğini rahatlatmış olacağız. Hem de o bölgedeki Menemen’deki, Aliağa’daki, Çandarlı’daki insanların erişimi kolaylaştırmış olacağız. Sadece bu bölge değil, İzmir’i Çandarlı üzerinden Ayvalık’a, Bergama’ya daha Kuzey’e Çanakkale’ye götüren yolu da böylece alternatif bir yol oluşturarak trafiği rahatlamış olacağız” şeklinde konuştu.

35-40 BİN ARAÇLIK TAHMİN

Arslan şöyle devam etti:

“Yap-işlet-devret modeliyle yaptığımız bir proje olması hasebiyle o teklif verenlerin dosyalarını inceleyeceğiz. En kısa süreyi kim verirse ihaleyi ona vereceğiz. Onlar da 3 yıl içerisinde burayı bitirip bu verdikleri süre çerçevesinde işletecekler ve o sürenin sonunda da yolu bize devredecekler. 35-40 bin aracın geçişi tahmin ediliyor bu güzergahta; çünkü şu an çok yoğun bir trafik var. Hatta bazı insanlar trafiğe çıkmıyor çok tıkanma olduğu için. Bu yolla birlikte ekonominin de ticaretin de hareketleneceğini ağır sanayinin de büyüyeceğini bekliyoruz.”

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ