FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

İhtiyaç ve Konut Kredisi ödemeleri ertelenecek mi? 2020 faiz oranları!

Kredi ödemeleri ertelendi mi? Corona virüsü salgını kapsamından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kredi ödemeleri ile ilgili devreye sokulması planlanan tedbirleri açıkladı. İşte herkesin merak ettiği ihtiyaç, konut ve taşıt kredileri ertelenecek mi sorusunun cevabı…

İhtiyaç ve Konut Kredisi ödemeleri ertelenecek mi? 2020 faiz oranları!

Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü, yayılmaya devam ediyor. Her geçen gün yeni tedbir paketi açıklayan yetkililer viüsün yayılmasının öne geçmek için var gücü ile çalışmalarına sürdürüyor.

 

İnsan sağlığının haricinde ekonomik anlamda da ülke ekonomilerine büyük darbeler vuran Corona virüs salgını, iş dünyasında da büyük etkiler yaratmaya devam ediyor. Söz konusu bu durumu üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iş dünyasının nefes alması, üretimin sekteye uğramaması ve istihdam kaybı yaşamaması için kredi ödemeleri ile ilgili planlanan yeni tedbir paketini duyurdu. Böylece İhtiyaç ve Konut kredisi ödemeleri ertelenecek mi? Kredi faizleri düştü mü? sorularına da son noktayı koymuş oldu.

KREDİ ÖDEMELERİ ERTELENECEK Mİ?

Corona virüs salgını kapsamında alınan tedbirler arasında kobilerin borçları 3 ay ertelenecek. Kapsamda alınan maddeler şu şekilde;

 

– Corona (KOVİD-19) salgınıyla ilgili tedbirlerden etkilendiği için nakit akışı bozulan firmaların bankalara olan kredi anapara ve faiz ödemelerini asgari 3 ay öteleyecek ve gerektiğinde bunlara ilave finansman desteği sağlayacağız.

– Bu dönemde işlerinin olumsuz etkilendiğini beyan ederek talepte bulunan esnaf ve sanatkârların Halkbank’a olan kredi borçlarının, Nisan, Mayıs ve Haziran anapara ve faiz ödemelerini 3 ay süreyle ve faizsiz olarak erteleyeceğiz.

CORONA VİRÜS KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLER

Corona (KOVİD-19) salgınıyla ilgili tedbirlerden etkilendiği için nakit akışı bozulan firmaların bankalara olan kredi anapara ve faiz ödemelerini asgari 3 ay öteleyecek ve gerektiğinde bunlara ilave finansman desteği sağlayacağız.

İhracattaki geçici yavaşlama sürecinde kapasite kullanım oranlarının korunması amacıyla ihracatçıya stok finansmanı desteği vereceğiz.

Bu dönemde işlerinin olumsuz etkilendiğini beyan ederek talepte bulunan esnaf ve sanatkârların Halkbank’a olan kredi borçlarının, Nisan, Mayıs ve Haziran anapara ve faiz ödemelerini 3 ay süreyle ve faizsiz olarak erteleyeceğiz.

Kredi Garanti Fonu limitini 25 milyar liradan 50 milyar liraya çıkartacak, kredilerde önceliği gelişmelerden olumsuz etkilendiği için likidite ihtiyacı oluşan ve teminat açığı bulunan firmalar ile KOBİ’lere vereceğiz.

Vatandaşlarımız için uygun ve avantajlı şartlarda sosyal amaçlı kredi paketleri devreye alınmasını teşvik edeceğiz.

500 bin liranın altındaki konutlarda kredilendirilebilir miktarını yüzde 80’den yüzde 90’a çıkartacak, asgari peşinatı yüzde 10’a düşüreceğiz.

Virüsün yayılmasına karşı alınan tedbirlerin etkisiyle Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında temerrüde düşen firmaların kredi siciline “mücbir sebep” notu düşülmesini sağlayacağız.

İHTİYAÇ KONUT VE TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

ZİRAAT BANKASI FAİZ ORANLARI

Konut: 0,94
Araç: 0,96
Tüketici: 1.05

AKBANK FAİZ ORANLARI

Direkt: 1.45
İhtiyaç: 1.41
Taşıt: 1.07
Konut: 0.97

FİNANSBANK FAİZ ORANLARI

Taşıt: 1.45
İhtiyaç: 0.89
Konut: 1.23

İŞ BANKASI FAİZ ORANLARI

Taşıt: 0.97
İhtiyaç: 0.99
Konut: 0.95

HALKBANK FAİZ ORANLARI

Konut: 0.94
İhtiyaç: 1.07
Taşıt: 0.94

VAKIFBANK FAİZ ORANLARI

Taşıt: 0.95
İhtiyaç: 1.05
Sarıpanjur: 1.05

YAPIKREDİ FAİZ ORANLARI

Konut: 1.09
Bireysel ihtiyaç: 1.69
Taşıt: 1.09

DENİZBANK FAİZ ORANLARI

Taşıt: 1.11
İhtiyaç: 1.69
Tüketici: 1.69

GARANTİ BANKASI FAİZ ORANLARI

Taşıt: 1.24
Konut: 0.99
Dijital ihtiyaç: 1.19

TEB FAİZ ORANLARI

Konut: 0.97
Taşıt: 0.99
İhtiyaç: 0.99

ING BANK FAİZ ORANLARI

İhtiyaç: 0.89
Taşıt: 1.04
Konut: 0.94

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.