FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Huzurevinde Kur’an ve namaz eğitimi

Düzce’nin Akçakoca ilçesindeki Türk Kızılayı Yaşlılar Konukevinin sakinleri, “Sosyal Sorumluluk ve Psiko-Sosyal Destek Projesi” kapsamında açılan kursta Kur’an okumayı öğreniyor. Mahallenin imamı Mustafa Bulut tarafından verilen eğitimde yaşlılara namaz ibadetindeki eksiklikler de anlatılıyor.

Huzurevinde Kur’an ve namaz eğitimi

Akçakoca ilçesindeki Türk Kızılayı Yaşlılar Konukevinin sakinleri, “Sosyal Sorumluluk ve Psiko-Sosyal Destek Projesi” kapsamında açılan kursta ilerlemiş yaşlarına rağmen Kur’an okumayı öğreniyor.

Türk Kızılayı ve Akçakoca Halk Eğitim Merkezince geliştirilen proje kapsamında, 49 yaşlıya ev sahipliği yapan konuk evinde cuma günleri gönüllü öğretici tarafından Kur’an-ı Kerim dersleri veriliyor. Yaşları 60 ve üzerindeki konuk evi sakinleri, cüz eğitiminden başladıkları derslerde aynı zamanda temel ibadet bilgilerindeki eksiklikleri de gideriyor.

Mahallenin imamı olan Mustafa Bulut, her gün huzurevine geliyor.
Hem Kur’an hem namaz eğitimi

Gönüllü eğitici ve Akçakoca Cumhuriyet Mahallesi Camisi imamı Mustafa Bulut,e yaptığı açıklamada, eğitimler dışında sıkça ziyaret ettiği konuk evinde böyle bir kurs ihtiyacı gördüğünü söyledi. Bunun üzerine proje geliştirildiğini belirten Bulut, “Çok güzel katılım var, yaşlılarımız iştiyaklı ve istekli. Kur’an-ı Kerim’in alfabesinden başladık, namaz ibadetindeki eksikliklerini de öğretiyoruz. Çok güzel bir şekilde devam ediyoruz. Katılımları ile ihtiyaçları olduğunu gösteriyorlar. Biz de karınca kararınca ihtiyacı karşılamaya çalışıyoruz” dedi.

Huzurevi sakinlerinden kursiyer Hülya Güngören (63) de kursun her yönden çok güzel olduğunu vurgulayarak, “Bu tür etkinlikleri görünce ‘Keşke 55 yaşında gelseydim.’ diyorum. Çok memnunuz. Her cuma, sadece Kur’an öğrenmenin yanı sıra ölmüşlerimize de fatiha gönderiyoruz. Biz öldükten sonra da arkamızdan okunacaktır.” sözlerine yer verdi.

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.